Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Z inicjatywy Starosty Myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka w starostwie odbyło się spotkanie robocze z udziałem wójtów, burmistrzów i przedstawicieli gmin leżących w Powiecie Myszkowskim.

4.jpg
Spotkanie w starostwie powiatowym. Na zdjęciu o lewej: Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak, Wój Gminy Niegowa Mariusz Rembak, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Sekretarz Powiatu Krystyna Jasińska, Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej w Gminie Poraj Adam Zaczkowski, Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak, Wiceburmistrz Miasta i Gminy Żarki Jakub Grabowski, Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski
 
Było to kolejne z cyklicznych spotkań, podczas których samorządowcy omawiają i konsultują przedsięwzięcia ważne w skali gminnej i powiatowej. 

W spotkaniu uczestniczyli Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Sekretarz Powiatu Krystyna Jasińska, Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak, Wójt Gminy Niegowa Mariusz Rembak, Wiceburmistrz Miasta i Gminy Żarki Jakub Grabowski, Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Inwestycji i Pozyskiwania Środków w Gminie Poraj Adam Zaczkowski.
 
Podczas spotkania omówiono dwa istotne dla mieszkańców tematy. Pierwszy z nich odnosił się do aktualnej sytuacji prawnej po wprowadzeniu ustawy o funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Efektem nowych przepisów ma być przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych. Organizatorem tych działań jest Powiat Myszkowski. 
Podczas spotkania uczestnicy zapoznali się z projektami tworzonych linii komunikacyjnych, przygotowanych przez Wydział Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym. 
Konsultacja z gminami jest w powyższym kontekście niezmiernie istotna, ponieważ samorządowcy działający na swoim terenie mogą przekazać cenne uwagi w oparciu o realne zapotrzebowanie.
Utworzenie nowych linii komunikacyjnych w wymiarze lokalnym to dla mieszkańców z pewnością znaczne ułatwienie.
 
Ponadto omówiono również specyfikacje konkursów, które będą ogłoszone przez Urząd Marszałkowski we wrześniu 2019 roku, dotyczące „realizowania aktywizacji zawodowej poprzez zapewnienie właściwej opieki zdrowotnej” (poddziałanie 8.3.2) oraz „wzrostu upowszechnienia wysokiej jakości edukacji szkolnej” (poddziałanie 11.1.3).
 
Burmistrzowie i wójtowie przeanalizują aktualną sytuację w swoich gminach, co pozwoli wybrać wariant konkursu, do którego zamierzają przystąpić. 
 

23

LIP

2019

15694

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

4_571781958.jpg

Zdjęcie: 4_571781958.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.