Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Szanowni Państwo,
 
Przed nami wybory parlamentarne. Już w niedzielę udamy się do urn, aby wypełnić jedną z naszych najważniejszych powinności obywatelskich. 
Jak Państwo dobrze wiedzą, wybory w naszym kraju nie są nakazem państwowym, ani też nie noszą w sobie znamion przymusu. Wręcz przeciwnie – to dowód naszej wolności obywatelskiej realizującej się w podstawowym założeniu demokracji, zgodnie z którym naród jest najwyższym suwerenem, i co więcej – jest suwerenem w pełni świadomym. 
 
Nasz udział w wyborach wynika z poczucia odpowiedzialności w odniesieniu do kształtowania się złożonych relacji międzyludzkich, a także ze świadomości wagi, jaką wybory odgrywają w procesie społecznym. Głosujemy nie tylko ze względu na siebie samych, ale również ze względu na innych. To najgłębsza i najbardziej fundamentalna postać działania wspólnego o charakterze wzajemności, odbywającego się na poziomie największej wspólnoty, jaką razem tworzymy. Trudno o coś bardziej elementarnego i ważnego w znaczeniu społecznym.
 
Szanowni Państwo, już w niedzielę będziemy mieli możliwość skorzystania z naszego prawa do wyboru. Tym pierwszym i zasadniczym wyborem, jaki mamy przed sobą, jest nasza indywidualna decyzja o udziale w powszechnym głosowaniu. Podejmijmy ją samodzielnie, a jednocześnie z pełną świadomością, że czynimy to razem i z myślą o wszystkich.

 
                                                                                        Piotr Kołodziejczyk
                                                                                        Starosta Myszkowski
 

10

PAŹ

2019

64617

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.