Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Konwent Powiatów Województwa Śląskiego

Przedstawiciele powiatów leżących w województwie śląskim udali się na pierwszy w tym roku Konwent do Pszczyny. Powiat Myszkowski reprezentował Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk.

6.jpg
 
Podczas konwentu rozmawiano m.in. na temat Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz formach wsparcia i współpracy PFRON z jednostkami samorządu terytorialnego. Wśród nich wymieniono m.in. – środki algorytmowe (PCPR, PUP, WTZ), program wyrównywania różnic między regionami, aktywny samorząd, program stabilne zatrudnienie, program – zajęcia klubowe w WTZ.

Uczestnicy konwentu zapoznali się również z ofertą Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, skierowaną do samorządów. W ramach prezentacji omówiono zasady Projektu Doradztwa Energetycznego, przeznaczenia środków unijnych, program „Czyste powietrze” i in.
Konwent zajął stanowisko w sprawie pilnego podjęcia działań zmierzających do budowy węzła drogowego na skrzyżowaniu krajowej „jedynki” z drogą wojewódzką 933- ul. Męczenników Oświęcimskich w Pszczynie.

Stanowisko Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego ma zostać przesłane do premiera, właściwego ministerstwa, wojewody śląskiego, marszałka województwa śląskiego oraz GDDKiA.
 
1.jpg

22

STY

2020

27519

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

6_653425900.jpg

Zdjęcie: 6_653425900.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.