Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Myszkowscy policjanci spotkali się z przedstawicielami samorządu lokalnego w Starostwie Powiatowym na odprawie rocznej. Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie plasuje się w czołówce jednostek Garnizonu Śląskiego, będąc jedną z najlepszych pod względem wykrywalności i zwalczania przestępczości.

2.jpg
 
Spotkanie było okazją do podsumowania pracy Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie w minionym roku. Na spotkaniu obecni byli m.in. Poseł na Sejm RP Mariusz Trepka, Wicestarosta Mariusz Morawiec, Przewodniczący Rady Powiatu Wojciech Picheta, Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Artur Bednarek, Komendant Komendy Policji w Myszkowie mł. insp. Marcin Lemański, Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Burmistrz Żarek Klemens Podlejski, Wójt Poraja Katarzyna Kaźmierczak, Wójt Niegowy Mariusz Rembak, Prokurator Rejonowy w Myszkowie Dariusz Bereza, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Myszkowie Michał Chola oraz naczelnicy wydziałów Komendy Policji.
 
Możliwość zapoznania się z działalnością policjantów w Powiecie Myszkowskim i wynikami ich pracy okazała się niezmiernie ciekawa.
 
Podczas spotkania Komendant Powiatowy Policji w Myszkowie mł. insp. Marcin Lemański i jego zastępca podinsp. Michał Chola przedstawili efekty pracy policjantów pionu: prewencji, ruchu drogowego i kryminalnego, uzyskane w 2019 roku. 
 
Komendant określił również zadania i priorytety na bieżący rok. Ponadto zaznaczył, że myszkowska jednostka w minionym roku osiągnęła bardzo dobre wyniki, szczególnie w zakresie wykrywalności sprawców przestępstw kryminalnych. Było to możliwe dzięki dobrej pracy operacyjnej policjantów. Komendant podkreślił również, że na drogach powiatu myszkowskiego w roku 2019 nastąpiła poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 
 
Osiągnięcia myszkowskich policjantów w roku 2019 bardzo dobre. W pionach - kryminalnym i prewencji oraz ruchu drogowego jednostka zanotowała wysokie wskaźniki, które mogą oznaczać tylko jedno: w Powiecie Myszkowskim jest coraz bezpieczniej.
 
Warto podkreślić, że w minionym roku zanotowano mniejszą ilość zdarzeń drogowych – było ich 907 (w roku 2018 – 988). Najwięcej tego typu zdarzeń miało miejsce w Myszkowie (378), następnie w Koziegłowach (287), Żarkach (109), Poraju (92) i Niegowie (32).
W 2019 roku wykryto 414 nietrzeźwych kierowców, co stanowi wzrost w stosunku do roku 2018 (372).
Ciekawie przedstawia się miernik czasu reakcji na zdarzenie, który określa, jak szybko policjanci zjawiają się na miejscu. Miernik ten wyniósł 8 minut i 49 sekund. 
 
W minionym roku policjanci w Myszkowie wdrożyli 138 procedur „niebieskiej karty”, związanej z przemocą w rodzinie. Warto dodać, że ilość niebieskich kart spada z roku na rok.
 
W dziedzinie przestępczości Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie zanotowała drugi wynik pod względem wykrywalności w województwie śląskim, osiągając poziom 86,8%. Zanotowano 1433 przypadki przestępczości, w tym m.in. - przestępczości rozbójniczej (4 przypadki), bójek i pobić (7), kradzieży z włamaniem (70), uszkodzeń ciała (13), uszkodzeń mienia (51), przestępczości gospodarczej (587), przestępczości narkotykowej (49).  
 
Komendant Marcin Lemański przedstawił również priorytety działań na 2020 rok. Są nimi:
- uspołecznienie działań policji – kontynuacja funkcjonowania i promowanie nowej formuły dzielnicowego; popularyzacja wykorzystania w społeczeństwie możliwości aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Biuro Śląskiego Dzielnicowego
- Intensyfikacja na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
- Dążenie do osiągnięcia jak najlepszych wyników w zakresie wykrywalności przestępstw najbardziej uciążliwych społecznie.
 
Za pracę na rzecz całego Powiatu Myszkowskiego podziękował policjantom Wicestarosta Mariusz Morawiec i pogratulował znakomitych wyników, dzięki którym myszkowska komenda plasuje się w czołówce garnizonów policji w całym województwie.
Słowa uznania oraz podziękowania, za efektywną służbę przekazał policjantom Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Artur Bednarek. 
W swoim wystąpieniu odniósł się do efektów uzyskanych przez myszkowski garnizon, uznając go za jeden z najlepszych w województwie śląskim. 
Komendant Marcin Lemański podziękował władzom samorządowym za dotychczasową współpracę i udzielone wsparcie finansowe. Szczególne słowa uznania i podziękowania skierował do samorządowców. To dzięki ich wsparciu finansowym było możliwe zakupienie nowego radiowozu.
 
 
 
 
 
5.jpg3.jpg6.jpg4.jpg1.jpg

05

LUT

2020

96199

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

2_622849158.jpg

Zdjęcie: 2_622849158.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.