Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Utrudnienia związane z rejestracją pojazdów

Szanowni Państwo, w ostatnim czasie występują utrudnienia związane z rejestracją samochodów w starostwie powiatowym. Sytuacja ta wynika z wprowadzenia kar za niedopełnienie obowiązków dotyczących rejestracji pojazdów sprowadzonych oraz zgłoszeń nabycia i zbycia pojazdów zarejestrowanych w kraju w wymaganym terminie. 
 
Obowiązek zgłoszenia nabycia i zbycia występował od wielu lat, lecz nie podlegał karom. W związku z tym nie wszyscy mieszkańcy dopełniali tego obowiązku, w tym osoby handlujące pojazdami.

Ponieważ od 1 stycznia weszły w życie nowe przepisy, nakładające kary za niedopełnienie tych czynności, radykalnie wzrosła liczba interesantów (również przedsiębiorców trudniących się handlem pojazdami).

W związku z zaistniałą sytuacją ogłoszono nabór na nowe miejsca pracy, co w najbliższym czasie powinno w znacznym stopniu poprawić sytuację – zostaną uruchomione nowe stanowiska, które będą obsługiwały interesantów w wyżej wymienionym zakresie. 
Należy dodać, że nowozatrudniony pracownik, aby rozpocząć prace na stanowisku, musi posiadać uprawnienia wydane przez MSWiA. Czas oczekiwania na ich wydanie wynosi około tygodnia.

Jednoczenie starostwo powiatowe jest w trakcie wdrażania rozwiązań umożliwiających umawianie się do kolejki drogą internetową i telefoniczną.
 
O wprowadzeniu tych rozwiązań niebawem poinformujemy na stornie starostwa powiatowego.

Za niedogodności przepraszamy. 
 

12

LUT

2020

4033

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.