Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Podpisano umowę na 3 miliony dla Szpitala  

Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk i Wicestarosta Mariusz Morawiec podpisali umowę z Wojewodą Śląskim Jarosławem Wieczorkiem, na podstawie której Powiat Myszkowski otrzyma dotację w wysokości 3.000.000,00 zł z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Umowę sygnowała również Skarbnik Powiatu Dorota Sędzielewska. Dzięki wsparciu w myszkowskim Szpitalu Powiatowym powstanie Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.
 
Na ostatniej sesji Rady Powiatu Starosta Piotr Kołodziejczyk poinformował o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku Powiatu Myszkowskiego w sprawie dotacji i o przyznaniu 3 milionów zł na podstawie specjalnego zarządzenia Prezesa Rady Ministrów. Dziś natomiast niezbędnym formalnościom stało się zadość. Stosowna umowa została podpisana w Katowicach. 
 
Aby Oddział mógł powstać Powiat Myszkowski przeznaczy na ten cel 1.281.585,22 zł ze środków własnych. Całkowita wartość zadania wynosi 4.281.585,22 zł.
 
Powstanie pięciołóżkowego Oddziału będzie możliwe po przebudowie i modernizacji odpowiednich pomieszczeń w szpitalu. Oddział zostanie wyposażony w nowy sprzęt i niezbędną aparaturę medyczną.
Podmiotem realizującym zadanie jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Myszkowie.
 
Celem głównym zadania jest poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii pacjenta, przyczyniająca się do wyrównania zasobów ochrony zdrowia i polepszenia stanu zdrowia społeczeństwa. Celem bezpośrednim inwestycji jest poprawa dostępności i jakości leczenia specjalistycznego, które zostaną znacznie poprawione. 
 
W ramach powstania pięciołóżkowego Oddziału AiIT przewidziano także utworzenie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego, przystosowanego do wykonywania procedur medycznych o wysokim stopniu aseptyki.
 
powdot.jpg

06

KWI

2020

90724

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

powdot_868669027.jpg

Zdjęcie: powdot_868669027.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.