Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Zapraszamy ósmoklasistów do szkół w Powiecie Myszkowskim!

Zbliża się ważny moment dla każdego młodego człowieka: wybór kierunku kształcenia na kolejnym poziomie i oczywiście - dobrej szkoły, która zapewni wysoką jakość edukacji. Szkoły ponadpodstawowe w Powiecie Myszkowskim są znakomitym wyborem dla młodzieży, dlatego zachęcamy wszystkich absolwentów szkół podstawowych o prześledzenie oferty naszych placówek.

Kierunki kształcenia w poszczególnych szkołach można znaleźć pod linkiem: kierunki kształcenia w szkołach

Powiat Myszkowski jest organem prowadzącym czterech dużych placówek edukacyjnych, gwarantujących kształcenie na poziomie ponadpodstawowym. Trzy z nich znajdują się w Myszkowie: Liceum Ogólnokształcące im. mjr. Henryka Sucharskiego, Zespół Szkół nr 1 im. E. Kwiatkowskiego oraz Zespół Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja. Jedna z nich mieści się w Żarkach – jest to Zespół Szkół im. T. Kościuszki.

Są to jednostki o mocno utrwalonej tradycji, cieszące się znakomitą opinią mieszkańców. 
Oferta naszych szkół wygląda bardzo atrakcyjnie z punktu widzenia rynku pracy. Placówki są przystosowane do aktualnych standardów i trendów rynkowych, dzięki czemu nasza oferta edukacyjna odpowiada zapotrzebowaniu na wykwalifikowanych absolwentów w wielu dziedzinach. Szkoły na bieżąco śledzą kształtowanie się specyfiki zatrudnienia w różnych obszarach gospodarki, więc zakres kształcenia jest zawsze aktualny i maksymalnie korzystny dla uczniów w kontekście podjęcia przyszłej pracy – mówi Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk.

Szkolnictwo ponadpodstawowe w Powiecie Myszkowskim to oprócz bogatej i różnorodnej oferty programowej także wysoka jakość kadry nauczycielskiej i świetne wyposażenie dydaktyczno-techniczne oraz lokalowe. Jest to wynik szczególnej działań samorządu powiatowego, który przykłada ogromną wagę do jakości ośrodków edukacyjnych. Dzięki temu młodzież ma możliwość kształcenia się w bardzo dobrych warunkach. 

W Powiecie Myszkowskim każdy ósmoklasista znajdzie odpowiednią dla siebie szkołę. Niezależnie od tego, czy zdecyduje się na wybór kariery związanej z konkretnym zawodem, czy też zapragnie poszerzyć zakres wiedzy teoretycznej i uzyskać perfekcyjne przygotowanie przed kolejnym etapem kształcenia, jakim są studia wyższe, szkoły w Powiecie Myszkowskim spełnią wszystkie jego wymagania. 
Co więcej, zrobią to efektywnie i w przyjaznej atmosferze, która jest cechą szczególną tutejszych placówek.
 

14

MAJ

2020

13063

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.