Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W kwietniu na drogi powiatu myszkowskiego wyjechał specjalny wymazobus, który pobiera wymazy od osób będących na kwarantannie, które miały kontakt z osobami z potwierdzonym wynikiem dodatnim bądź w szczególnych przypadkach.
 
Wymazobus wykonał już 255 testów w ciągu około miesiąca pracy. Obsługa pojazdu to wykwalifikowana pielęgniarka i kierowca, którzy są wyposażeni w odpowiedni sprzęt i środki ochrony osobistej.
 
- Zdecydowaliśmy się uruchomić wymazobus na terenie Powiatu Myszkowskiego, aby w ten sposób zwiększyć efektywność i szybkość wykonywania testów, co jest niezmiernie ważne przede wszystkim dla osób przebywających na kwarantannie – mówi Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk.
 
W przypadku badania osób na kwarantannie, jeżeli wynik jest ujemy (brak zarażenia), test jest wykonywany jednokrotnie. Gdy natomiast wynik okazuje się dodatni (potwierdzone zarażenie), testy są powtarzane aż do uzyskania wyniku negatywnego.
Wymazobus wykonuje także testy w szczególnych przypadkach, np. w czasie przygotowywania wniosku do sanatorium.
 
Próbki pobrane przez załogę wymazobusa ostatecznie trafiają do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach.
 
wymaz1.jpg
Zdjęcie poglądowe

14

MAJ

2020

78653

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

wymaz1_694349300.jpg

Zdjęcie: wymaz1_694349300.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.