Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dwa nowe respiratory w myszkowskim Szpitalu Powiatowym

Do Szpitala Powiatowego w Myszkowie trafiły dwa nowe respiratory. Jest to efekt współdziałania Powiatu Myszkowskiego z Ministerstwem Zdrowia. Są to wysokiej klasy urządzenia, dzięki którym można ratować ludzkie życie.
 
Respiratory można było dostarczyć w wyniku konsultacji z Ministerstwem Zdrowia w sytuacji, kiedy znacznie wzrosły potrzeby myszkowskiej placówki.
 
Jak informuje Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, urządzenia zostały przekazane z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych.
 
- Udało się nam sprowadzić respiratory w bardzo szybkim czasie i lada chwila będą gotowe do pracy. Dodam, że wkrótce do szpitala trafi także specjalna komora dekontaminacyjna. Cały czas zwiększa się ogólny poziom wyposażenia szpitala. Uzyskaliśmy w ostatnich tygodniach wysokie dotacje w związku z epidemią koronawirusa – 3,8 mln zł z Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, są to środki na zakup wyposażenia, a także niemal 2,2 mln zł w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowane przez Fundusz Górnośląski SA - mówi Starosta.
 
Respiratory wzbogaciły wyposażenie myszkowskiej placówki, zwiększając możliwości stosowania sztucznego oddychania w szczególnie groźnych przypadkach.
 
Są to wszystko działania, które służą bezpieczeństwu mieszkańców i personelu medycznego, który obecnie wykonuje najbardziej odpowiedzialną pracę. Warto jednak zaznaczyć, że dzięki pozyskanym środkom wzrośnie ogólny poziom wyposażenia Szpitala, co jest ważne w perspektywie długoterminowej.

20

MAJ

2020

52800

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.