Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Już w tym roku zacznie się kolejna ważna inwestycja Powiatu Myszkowskiego, jaką będzie kompleksowa termomodernizacja w Zespole Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie. Planowane całkowite wydatki to 2 183 722 zł. Wkład własny Powiatu wynosi 327 558 zł.
 
Inwestycja jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Stosowną umowę Powiatu Myszkowski podpisał z Województwem Śląskim.
 
- Budynek szkoły od dłuższego czasu wymagał kompleksowego remontu z uwagi na stan techniczny. Podpisaliśmy stosowną umowę i w tym roku rozpoczynamy prace. Dzięki pozyskanym środkom, które stanowią dofinansowanie w wysokości 85 procent kosztów, zostanie przeprowadzona pełna termomodernizacja, co oznacza znaczącą poprawę warunków, budynek zmieni się zarówno od środka, jak i z zewnątrz. Efektem inwestycji będą nie tylko lepsze warunki użytkowania, ale również przyszłe oszczędności związane z bieżącym funkcjonowaniem - mówi Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk.
 
Realizacja inwestycji to kolejny krok w kierunku modernizowania publicznej infrastruktury powiatowej. Dzięki tego rodzaju przedsięwzięciom instytucje publiczne w Powiecie Myszkowskim zyskują nowe oblicze. Budynki nabywają cech wielofunkcyjności i sprzyjają bardziej efektywnemu wykorzystaniu. 
 
Termomodernizacja obejmuje bardzo szeroki zakres robót.

W ramach prac przewiduje się:
 
- wymianę instalacji c.o.
- wykonanie nowej kotłowni 
- wymianę okien na spełniające normę WT 2021
- docieplenie ścian zewnętrznych 
- docieplenie stropodachu 
- wykonanie wymiany instalacji (pojemnościowych elektrycznych podgrzewaczy c.w.u.) wraz z izolacją cieplną oraz przyłączenie jej do nowej kotłowni.
 
Ponadto w ramach projektu na dachu budynku zostaną zainstalowane ogniwa fotowoltaiczne o mocy 37,24 kWp z wykorzystaniem 133 paneli polikrystalicznych o mocy 280 Wp każdy.  Instalacja będzie wykonana w opcji on-grid bez akumulatorów.
 
zs1.jpgzs2.jpg

25

MAJ

2020

77515

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

zs1_95798945.jpg

Zdjęcie: zs1_95798945.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.