Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

30 lat samorządu terytorialnego 1990-2020

Pierwsze po II wojnie światowej wolne wybory samorządowe w Polsce odbyły się dokładnie 30 lat temu, 27 maja 1990 roku.
 
Mieszkańcy mogli wreszcie samodzielnie wybrać swoich reprezentantów i stanowić o swoim najbliższym otoczeniu.
Na terenie przyszłego Powiatu Myszkowskiego zaczęły funkcjonować rady gmin, posiadające społeczną legitymację. Dziś obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego.

Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk i Przewodniczący Rady Powiatu Wojciech Picheta podkreślili wagę tego wydarzenia, życząc wszystkim samorządowcom i pracownikom administracji samorządowej wielu sukcesów:

"Dziś mija 30 lat od pierwszych w Polsce wolnych wyborów samorządowych. Było to wydarzenie o ogromnej wadze dla całego kraju. Niezależność w zakresie realizacji zadań pozwoliła na szybki rozwój lokalny i regionalny. 
 
Każda kolejna kadencja organów samorządu wnosiła coraz więcej do wspólnego dobra, dzięki czemu gminy Powiatu Myszkowskiego osiągnęły dziś wysoki poziom zagospodarowania. Jest to dowodem kreatywności i mądrego działania samorządowców, wybieranych przez wszystkich mieszkańców. Dorobek 30 lat w gminach to nie tylko bogata infrastruktura techniczna oraz szeroko rozbudowana baza społeczna, kulturalna i sportowa, ale również wytworzenie relacji międzygminnych, łączących społeczności lokalne w ramach Powiatu Myszkowskiego.
 
Z okazji dzisiejszego święta pragniemy złożyć wszystkim samorządowcom i pracownikom administracji samorządowej wyrazy uznania za pracę poświęconą zaspokajaniu potrzeb społeczności terytorialnej. Dziękując za owocną współpracę, za wszystkie wspaniałe osiągnięcia, życzymy powodzenia w realizacji kolejnych zamierzeń."
 
30lat1.jpg

27

MAJ

2020

6321

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

30lat1_454773124.jpg

Zdjęcie: 30lat1_454773124.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.