Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Powiat Myszkowski wspiera przedsiębiorstwa i osoby prowadzące działalność gospodarczą w trudnych czasach epidemii w ramach posiadanych możliwości i środków Tarczy Antykryzysowej. Łączna kwota wypłaconego dofinansowania przekracza obecnie 5,2 mln zł. Wnioski o wsparcie rozpatruje Powiatowy Urząd Pracy w Myszkowie.
 
Ostatnie miesiące okazały się bardzo trudne zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorstw lub osób samozatrudnionych. Prowadzenie działalności gospodarczej w sytuacji koniecznych ograniczeń związanych z zagrożeniem epidemiologicznym jest niezmiernie trudne, a w wielu przypadkach działalność taka okazuje się niemożliwa. 
 
- Wsparcie administracji publicznej dla firm jest w sytuacji kryzysowej niezmiernie ważne i przebiega w naszym powiecie bardzo sprawnie. Przeznaczamy olbrzymie środki na pomoc w ramach Tarczy Antykryzysowej, której celem jest rekompensata strat poniesionych przez sektor gospodarczy. Nieustannie monitorujemy sytuację i jesteśmy na bieżąco z aktualnymi potrzebami przedsiębiorców. Mieszkańcy zajmujący się różnorodnymi formami aktywności gospodarczej mogą liczyć na pomoc w zakresie kosztów prowadzenia działalności, dofinansowania wynagrodzeń pracowników, składek na ubezpieczenie itp. Pomoc publiczna w naszym powiecie obejmuje również organizacje pozarządowe. W przypadku pytań, zapraszam do kontaktu z naszym urzędem pracy, gdzie wykwalifikowani pracownicy służą wszelką pomocą i radą - podkreśla Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk.
 
Pomoc Powiatu odbywa się na bieżąco, a w Powiatowym Urzędzie Pracy rozpatrywane są tysiące wniosków o dofinansowanie. Kilkakrotnie ogłaszano i ponawiano nabory wniosków o wsparcie, na które odpowiedziały tysiące podmiotów gospodarczych. Aktualnie Powiatowy Urząd Pracy w Myszkowie na bieżąco weryfikuje wnioski o pomoc finansową w wielu obszarach działalności. 
 
Obecnie łączna wartość przyznanej pomocy wynosi 5.257.252,84 zł.
 
Pomoc finansowa jest wypłacana w kilku obszarach, w ramach których przedsiębiorcy składają wnioski:
 
Niskooprocentowana pożyczka z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców:
Ilość złożonych wniosków: 2657
Ilość rozpatrzonych wniosków: 1156
Kwota wypłaconych środków: 5.039.796 zł
 
Dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych: 

Ilość złożonych wniosków: 203
Ilość rozpatrzonych wniosków: 121
Kwota wypłaconych środków: 128 180 zł.
 
Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich firm:
 
Ilość złożonych wniosków: 249
Ilość rozpatrzonych wniosków: 108
Kwota wypłaconych środków: 89 276,84 zł
 
Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla organizacji pozarządowych:

Ilość złożonych wniosków: 2
Ilość rozpatrzonych wniosków: 2
 
Aktualnie Powiatowy Urząd Pracy w Myszkowie ogłosił kolejny nabór wniosków o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla organizacji pozarządowych. Nabór trwa od 30.05.2020 do 12.06.2020 r. 
 
pomoc.jpg

29

MAJ

2020

28765

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

pomoc_414317719.jpg

Zdjęcie: pomoc_414317719.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.