Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Powiat Myszkowski inwestuje w infrastrukturę drogową i pomimo trwającej pandemii prace przebiegają zgodnie z planem. Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk i Wicestarosta Mariusz Morawiec weryfikowali postęp robót.
 
Zbliża się do końca przebudowa drogi powiatowej 2311 S na odcinku 2430 m, od ronda (istniejącego) w miejscowości Mzyki do drogi wojewódzkiej 789.
 
Nadal toczą się prace nad przebudową drogi powiatowej nr 1012 S na odcinku ok. 1000 m od miejscowości Gęzyn w kierunku Koziegłów; na odcinku 950 m od ul. Jasnej w Poraju oraz przebudowa mostu nad rzeką Wartą w ciągu DP 1012 S w m. Poraj, ul. Jastrzębska”.
 
Starosta Piotr Kołodziejczyk i Wicestarosta Mariusz Morawiec byli na miejscu w Poraju, gdzie obejrzeli prace nad przebudową mostu na rzece Warcie. 
Wizytowali także obszar prac związanych z budową chodnika na drodze Winowno-Cynków i przebudową ul. Pińczyckiej w Myszkowie w kierunku Starej Huty. 
 
Powiat Myszkowski inwestuje także w zadanie jakim jest „Przebudowa drogi powiatowej nr 1715 S w Myszkowie (Nierada) łącznie z robotami na przepuści i przebudową mostu.” Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.
 
Ważną inwestycją Powiatu jest budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Myszkowie, gdzie również trwają prace zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektu. 
Szacowany koszt budowy to 6.149.000 zł. Realizacja inwestycji została rozłożona na lata 2017-2020. Dzięki zaangażowaniu obecnego Zarządu Powiatu udało się pozyskać na ten cel środki w wysokości 1.959.200 zł, pochodzące z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. 
Hala będzie obiektem z pełnowymiarowym boiskiem do rozgrywania meczów np. siatkówki czy koszykówki i in.
 
Łącznie na cele inwestycyjne, nie tylko drogowe, przewidziano 22.698.529 zł, w tym dotacje pozyskane z Funduszu Dróg Samorządowych, a także środki pozyskane z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Trwają więc m.in. inwestycje drogowe, budowa hali sportowej przy ZS nr 1. Przypomnijmy również, że Powiat Myszkowski otrzymał dofinansowanie w wysokości 3 mln zł na utworzenie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Szpitalu Powiatowym.
 
dr1.jpgdr2.jpgdr3.jpgdr4.jpg

18

SIE

2020

47123

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

dr1_282986747.jpg

Zdjęcie: dr1_282986747.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.