Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Benefis i wernisaż Tadeusza Puszczewicza

Tadeusz Puszczewicz to wspaniały artysta, człowiek, który ma w swoich zbiorach kolekcję ponad 600 swoich obrazów. Na benefis malarza przybyło wielu gości, którzy uhonorowali go gromkimi oklaskami. Europoseł Jadwiga Wiśniewska odznaczyła Tadeusza Puszczewicza Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej, nadawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pamiątkowe upominki artyście przkazali Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk i Wicestarosta Mariusz Morawiec.

Był to niezwykły wieczór, pełen pięknych i podniosłych słów. Koziegłowski artysta jest bowiem malarzem tworzącym dzieła o niezwykłej sile wyrazu, sięgający po różnorodną tematykę, dokumentujący przemijalność świata, a przy tym szukający tego, co w nim trwałe. Ogromną wartością jego obrazów jest ocalenie od zapomnienia wielu nieistniejących dziś zabytków. Tworzył m.in. cykle jurajskich warowni, kościołów, kapliczek, pejzaży. Cechą szczególną jego dziej jest niezwykła dbałość o detal.

Gratulacje i podziękowania złożyli Tadeuszowi Puszczewiczowi m.in. Europoseł Jadwiga Wiśniewska, Poseł na Sejm RP Mariusz Trepka, Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Wicestarosta Mariusz Morawiec, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Koziegłowy Joanna Kołodziejczyk i wielu innych, dla których twórczość koziegłowskiego malarza ma wielką wartość. Komisarzem Wystawy była Agata Kuban. Uroczystość poprowadziła Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Renata Garleja.

Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk i Wicestarosta Maruisz Morawiec przekazali malarzowi pamiąktową statuetkę i wygrawerowany dyplom.

Nie mogło zabraknąć okolicznościowego tortu, a wielki fotel, na który siedział artysta, otoczyły naręcza kwiatów, które podarowali mu mieszkańcy.
Artysta był bardzo wzruszony. Podziękował wszystkim za przybycie, za obecność, za uśmiech i zrozumienie. Wyraził wdzięczność władzom gminnym i powiatowym za wsparcie. Jak sam podkreślił – z wykształcenia jest metaloplastykiem. 


- Rozumiecie mnie, dajecie mi bodziec do dalszej pracy – zapewnił malarz.


Podczas benefisu wystawiono 24 prace Tadeusza Puszczewicza, które stanowią zaledwie ułamek jego dorobku.

28

WRZ

2020

516

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.