Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Nowe respiratory w Szpitalu Powiatowym

Dziesięć nowych respiratorów trafiło do Szpitala Powiatowego w Myszkowie. Są to wysokiej klasy urządzenia, które będą ratować ludzkie życie. 

Respiratory zostały przywiezione w piątek 9 października. Nowoczesny sprzęt zakupiono w oparciu o środki samorządowe w porozumieniu z gminami Powiatu Myszkowskiego oraz środki zewnętrzne z Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

- Ogólny poziom i standard wyposażenia naszego szpitala stale wzrasta, nowe respiratory znacznie zwiększają możliwości stosowania sztucznego oddychania. To z pewnością poprawia bezpieczeństwo naszych mieszkańców i pacjentów szpitala, a także personelu medycznego – mówi Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, zaznaczając, że urządzenia – mimo iż kupione w czasie pandemii, pozostaną w placówce i będą wykorzystywane w szerszym stopniu. 

Szpital Powiatowy w Myszkowie jest bardzo dobrze zaopatrzony w sprzęt ratujący życie. Obecnie dysponuje 16 nowoczesnymi respiratorami.

- Wykorzystując ten sprzęt, możemy stosować wentylację nieinwazyjną. Pacjenta nie trzeba zwiotczać ani intubować – podkreśla dr Krzysztof Zalas, kierujący Oddziałem Anestezjologii.

W opinii Lekarza Naczelnego w myszkowskim Szpitalu Powiatowym Andrzeja Sosnowskiego, respiratory będzie można wykorzystywać, pomagając osobom z niewydolnością sercowo-oddechową, po urazach itp. Istnieje możliwość wprowadzenia wielu zastosowań do wspomagania oddechu.

Nowe respiratory MAQUET SERVO-I to sprzęt szwedzki, przeznaczony dla osób z niewydolnością oddechową bez ograniczeń wiekowych, do zastosowania na oddziałach intensywnej terapii, jak również przy transporcie. Respiratory wyposażone są w zasilanie bateryjne, posiadają możliwość stosowania różnych trybów wentylacji. Są to urządzenia niezwykle zaawansowane technologicznie.

09

PAŹ

2020

952

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.