Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Starostwie Powiatowym z inicjatywy Starosty Piotra Kołodziejczyka odbyło się spotkanie poświęcone problematyce odnawialnych źródeł energii. Specjalnym gościem był Prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Janusz Michałek.

Spotkanie miało charakter koncepcyjny i było nakierowane na wszechstronny rozwój Powiatu Myszkowskiego w kontekście odnawialnych źródeł energii. Dla naszego terenu ma to szczególne znaczenie z uwagi na wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza wynikającego z niskiej emisji. 
Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk już w sierpniu podjął rozmowy z Prezesem KSSE na temat działań w celu poprawy infrastruktury energetycznej na terenie Powiatu Myszkowskiego. Projekt, w który mocno jest zaangażowana Europoseł Jadwiga Wiśniewska, mógłby przyczynić się nie tylko do poprawy jakości powietrza, ale również zminimalizowania kosztów energii dla mieszkańców i przedsiębiorców. 

- Już wcześniej rozmawialiśmy na ten temat z panem Prezesem. Jest to dla nas, dla samorządów, wielka korzyść z uwagi na fakt, że składając wspólnie wnioski o dofinansowanie zewnętrzne, mamy znacznie większe szanse na pozyskanie dużych środków, a z pewnością większych, niż w przypadku aplikowania samodzielnie – mówi Starosta Piotr Kołodziejczyk.

W ramach współpracy między samorządami, KSSE i podmiotami gospodarczymi można stworzyć lokalny rynek energii poprzez rozwój tzw. energetyki rozproszonej, którą tworzą wszystkie zaangażowane podmioty. Pozyskiwanie energii może stać się bardziej efektywne ze względu na możliwość dzielenia się ewentualnymi nadwyżkami, co wpływa na znaczne ograniczenie kosztów.

08

GRU

2020

743

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.