Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Ponad 21 milionów dla Powiatu Myszkowskiego

Powiat Myszkowski otrzymał ogromne dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych z przeznaczeniem na zakup urządzeń specjalistycznych oraz inwestycje drogowe. Łącznie jest to 21 138 000 zł.

Środki, które Powiat Myszkowski otrzymał w ramach pomocy rządowej zostaną przeznaczone na ważne przedsięwzięcia. Wielomilionowa bezzwrotna pomoc to wymierny efekt zaangażowania i wsparcia Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej oraz Parlamentarzystów z naszego regionu.

- Środki te stanowią ważną pomoc, którą zamierzamy przeznaczyć na inwestycje drogowe i zakup sprzętu dla myszkowskiego Szpitala. Obecnie zakończyły się szeroko zakrojone prace inwestycyjne na drogach powiatowych, które lada dzień będziemy oficjalnie otwierać, zbliża się oddanie do użytku hali sportowej w Zespole Szkół nr 1, cały czas wspieramy Szpital. Środki z RFIL posłużą do kontynuacji polityki inwestycyjnej Powiatu Myszkowskiego, której celem jest poprawa warunków i jakości życia naszych mieszkańców - mówi Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk.

Dzięki pomocy rządowej Powiat Myszkowski zrealizuje następujące przedsięwzięcia w ramach pozyskanych środków, w wysokości:

10 000 000 zł – przebudowa drogi powiatowej na odcinku 8,5 km od ronda w Postępie (gmina Koziegłowy) do ronda w Mrzygłodzie – ulice Wolności, Krasickiego, Paderewskiego, Krakowska, Zawiercka. Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu. Przebudowa obejmuje wykonanie nawierzchni bitumicznej, budowę chodnika, ścieżki rowerowej, miejsc postojowych, kanalizacji deszczowej.
4 000 000 zł – przebudowa drogi powiatowej na odcinku 4,1 km między Zaborzem a Przybynowem. Wybudowana zostanie jezdnia o nawierzchni bitumicznej, chodnik o szerokości 2 m.
3 000 000 zł – przebudowa wiaduktu drogowego w ciągu drogi powiatowej nad torami w Kotowicach oraz chodnika na długości 882 m.
1 748 600 zł – przebudowa odcinka drogi powiatowej Cynków-Krusin o długości 1,4 km
1 610 000 zł – zakup i montaż wysokospecjalistycznego angiografu dla SP ZOZ w Myszkowie w celu przeprowadzenia diagnostyki kardiologicznej w stanach zagrożenia na Oddziale Kardiologii i Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. Zakup ten zwieńczy prowadzoną w 2019 roku modernizację Oddziału Kardiologii. 
780 000 zł – zakup i montaż wysokospecjalistycznego tomografu dla SP ZOZ w Myszkowie w celu przeprowadzenia diagnostyki obrazowej pacjentów.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to pomoc w wysokości 12 miliardów zł bezzwrotnej pomocy, która zostanie przeznaczona na zadania infrastrukturalne, inwestycyjne, edukacyjne, modernizacyjne.

08

GRU

2020

634

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.