Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Przebudowa DW 791 – utrudnienia na odcinku Postęp-Myszków

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Myszkowskiego, informujemy, że trwają obecnie prace nad przebudową DW 791 między Postępem, a Myszkowem, co jest związane z czasowym niezbędnym zamknięciem tego odcinka. Roboty drogowe wykonywane przez Wojewódzki Zarząd Dróg przebiegają w ramach realizacji II etapu wielkiej inwestycji, jaką jest przebudowa DW 791 - od DK1 (Kolonia Poczesna) do DK78 (Zawiercie) – etapy I i II. Całkowity koszt drugiego etapu robót to 241 mln zł, w tym 139 mln zł dofinansowania w ramach Europejskich Funduszy Rozwoju Regionalnego.

Prace, które obecnie mają miejsce na odcinku między Postępem (przy Jurajskiej), a rondem przed Myszkowem, mogą odbywać się wyłącznie w warunkach, kiedy droga jest zamknięta, zatem za powstałe utrudnienia Zarząd Dróg Wojewódzkich przeprasza wszystkich użytkowników dróg. 

Utrudnienia potrwają do końca sierpnia. Pragniemy przy tym poinformować, że inwestycja ta przyniesie ogromną poprawę w komunikacji i wzrost przepustowości, poprawi się geometria drogi, powstaną ciągi pieszo-rowerowe. 

Aby przejechać z Myszkowa do Koziegłów, należy więc obecnie wybrać objazd, np. – ulicą Szpitalną w Myszkowie przez Pustkowie Lgockie i Mysłów lub przez Nową Wieś i dalej drogą 789 w kierunku Koziegłów.

Przebudowa DW 791 trwa już od kilku lat. Podkreślmy, że trasa ta łączy drogi krajowe nr 1 i nr 78, jest więc jedną z najważniejszych arterii komunikacyjnych w północno-wschodniej części województwa. 
Pierwszy etap przebudowy DW 791 obejmował budowę obwodnicy Myszkowa o długości 8,4 km (m.in. budowa trzech rond, skanalizowanie skrzyżowania z ul. Szpitalną i Wyzwolenia w Myszkowie) wraz z remontami miejscowymi na terenie innych gmin i budową wiaduktów. 

Łączny koszt I etapu przebudowy DK 791 to ponad 100 mln zł. Inwestycja została dofinansowana ze środków z funduszy europejskich w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w kwocie ponad 85 mln zł.

II etap przebudowy, którego częścią są obecne prace na odcinku Postęp-Myszków, rozpoczyna się w Kolonii Poczesnej (skrzyżowanie z DK1), a kończy na skrzyżowaniu z DK 78 w Zawierciu.
W ramach przebudowy obejmuje m.in. przebudowę konstrukcji nawierzchni, ujednolicenie szerokości drogi, korektę skrzyżowań, budowę chodników, zjazdów, zatok autobusowych, ciągów pieszo-rowerowych.
Koszt realizacji II etapu wynosi ponad 241 mln zł, w tym dofinansowanie z EFRR 139 mln zł.

Całkowity koszt etapów I i II wynosi ponad 341 mln zł, w tym ponad 224 mln zł stanowi dofinansowanie w ramach Europejskich Funduszy Rozwoju Regionalnego.

03

LUT

2021

798

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.