Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Starostwie Powiatowym w Myszkowie odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli Związku Gmin i Powiatów Subregionu Północnego Województwa Śląskiego, Powiatu Myszkowskiego i gmin dotyczące rozbudowy regionalnej sieci tras rowerowych.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Dyrektor Biura Związku Gmin i Powiatów Subregionu Północnego, Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, Wójt Gminy Olsztyn Tomasz Kucharski, Wójt Gminy Niegowa Mariusz Rembak, Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak, pracownicy Związku, Powiatu Myszkowskiego i Gmin.

Spotkanie dotyczyło stworzenia planów przebiegu tras rowerowych, montażu finansowego, udziału poszczególnych podmiotów samorządowych. 
Ideą tworzenia tras rowerowych jest połączenie ich w regionalną sieć łączącą sąsiadujące ze sobą gminy i powiaty. Stąd ważnym aspektem jest przystosowanie przyszłych przebiegów tras do już istniejącej infrastruktury rowerowej, która została zaprojektowana i wykonana przez gminy i powiaty.

Nowe trasy miałyby powstać w ramach środków Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Krajowego Programu Odbudowy.
Udział samorządów gminnych i powiatowych Subregionu Północnego jest ważnym elementem projektowania szerokiej i wygodnej dla mieszkańców i turystów sieci tras rowerowych z uwagi na znajomość terenu i rozeznanie, co do najbardziej korzystnego rozkładu tras.

18

MAR

2021

453

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.