Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Kolejne miliony dla Powiatu Myszkowskiego

Powiat Myszkowski otrzyma od rządu 6 206 181,3 zł na remont i budowę nowych dróg. Rząd przyznał kolejne pieniądze na remont i budowę nowych dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD). 

Wsparcie z budżetu państwa dla Powiatu Myszkowskiego jest w ostatnich latach bardzo wysokie. Powiat Myszkowski otrzymane środki przeznaczy na poprawę infrastruktury na drogach powiatowych - na odcinkach ważnych pod względem komunikacji międzygminnej. 

Dofinansowanie w wysokości 6 206 181,3 zł dla Powiatu Myszkowskiego przyczyni się do zrealizowania istotnych przedsięwzięć, w tym:

- przebudowa wiaduktu drogowego wraz z chodnikiem w ciągu drogi powiatowej nr 1713 S nad torami PKP – miejscowość Kotowice;
- przebudowa drogi powiatowej nr 2312 S relacji Cynków-Krusin wraz z budową chodnika i kanalizacji deszczowej w miejscowości Cynków.

Odcinki dróg powiatowych, które dzięki wsparciu rządowemu zostaną poddane gruntownej modernizacji są często użytkowane przez mieszkańców. Po zakończeniu inwestycji jakość przejazdu po odrestaurowanych drogach ulegnie znacznej poprawie.

Warto zaznaczyć, że dzięki środkom przekazanym przez rząd w Powiecie Myszkowskim udało się do tej pory zrealizować m.in. poniższe inwestycje:

- Przebudowa DP 1715 S w m. Myszków (Nierada) w km 0+43,57 do km 0+537 łącznie z robotami na przepuście i przebudową mostu;
- Przebudowa DP 1012 S na odc. ok 1000,0 m od m. Gęzyn gmina Poraj  w kierunku m. Koziegłowy, na odcinku o długości 950,0 m od ul. Jasnej w Poraju oraz przebudowa mostu nad rz. Warta w ciągu DP 1012 S w m. Poraj ul. Jastrzębska;
- Przebudowa DP 3804 S na odc. Myszków ul. Pińczycka do Stara Huta ul. Myszkowska dł. odcinka 271,0 m
- Przebudowa DP 2311 S na odc. 2430,0 m od ronda w m. Mzyki do DW 789

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej.

RFRD –  program, który zmienia oblicze polskich dróg
Program jest ogromnym impulsem rozwojowym dla regionów we wszystkich zakątkach Polski. 

Inwestycje bliskie ludziom
Rząd wspiera samorządy za pomocą różnych programów, które przyczyniają się do rozwoju Powiatu Myszkowskiego. Oprócz wsparcia z RFRD Powiat Myszkowski otrzymał także wsparcie m.in. z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Funduszu Rozwoju Systemu Edukacji, Programu Sportowa Polska.

22

KWI

2021

719

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.