Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia pojazdu specjalnego SCD-40 z wysuwaną drabiną, a także mini-samochód terenowy. 

Powiat Myszkowski reprezentowali: Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Wicestarosta Mariusz Morawiec. 
W uroczystym apelu wzięli także udział: Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska, Poseł na Sejm RP Mariusz Trepka, Śląski Komendant Wojewódzkiej PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski, Kapelan Powiatowy Strażaków- ks. kan. Kazimierz Świerdza, Wiceprezes Zarządu Powiatowego OSP Zdzisław Ucieklak oraz strażacy pełniący służbę w Komendzie Powiatowej w Myszkowie.

Ważnym punktem uroczystości było przekazanie kluczyków oraz poświecenie nowego samochodu strażackiego. Ponadto, myszkowska jednostka powiększyła tabor pojazdów o mini-samochód terenowy Polaris Ranger, który dzięki odpowiedniemu wyposażeniu, kompaktowym wymiarom oraz konstrukcji pozwalającej na dotarcie w najodleglejsze i trudne do przejechania miejsca, spełnia swoje zadanie w czasie szczególnie wymagających akcji strażackich.

Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk przekazał na ręce Komendanta PSP Sergiusza Wiśniewskiego okolicznościowy gratulacyjny dyplom, podkreślając, że nowy pojazd strażacki z pewnością przyczyni się do usprawnienia działań jednostki w codziennej pracy, niosącej pomoc i ratunek naszym mieszkańcom. 

Podczas uroczystości grupa strażaków została awansowana na wyższe stopnie. 

24

MAJ

2021

611

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.