Podsumowanie konkursu na projekt logo Powiatu Myszkowskiego

W sali sesyjnej starostwa powiatowego, odbyło się podsumowanie konkursu adresowanego do uczniów szkół średnich na projekt logo Powiatu Myszkowskiego. Prace konkursowe stały się inspiracją do przygotowania nowego logotypu.

Rozstrzygnięcie odbyło się ze sporym opóźnieniem z powodu obostrzeń związanych z pandemią. Prace napływały do końca 2020 roku. Celem konkursu było wyłonienie pracy/prac, które stałyby się graficzną inspiracją i zostałyby wykorzystane do wykonania profesjonalnego logotypu Powiatu Myszkowskiego.
Napłynęło 12 prac, które przygotowało dziewięcioro uczniów ze szkół średnich: Liceum Ogólnokształcącego w Myszkowie, Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach, Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół nr 2 w Myszkowie.

Podziękowania uczestnikom złożyli Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Wicestarosta Mariusz Morawiec, Sekretarz Powiatu Krystyna Jasińska, a także Jakub Wójcik, który jest Przewodniczącym Forum Młodzieży Powiatu Myszkowskiego.

Komisja konkursowa nie wybrała najlepszej pracy, natomiast w ocenie wzięto pod uwagę różnorodność wykonania i pomysłowość autorów wszystkich projektów, co przyczyniło się do wykonania logo zgodnie z zasadami określonymi w specjalnej księdze znaku.

Logo przyjęła Rada Powiatu w Myszkowie.

Ostateczne logo Powiatu Myszkowskiego zostało przygotowane przez profesjonalną pracownię graficzną pod nadzorem Biura Promocji, Kultury i Sportu.

Logo składa się z:

sygnetu – kolorowych belek ułożonych naprzemiennie w poziomie i w pionie w kształt zbliżony do mapy i odzwierciedlający pięć gmin Powiatu Myszkowskiego
logotypu: stylizowanego napisu „Powiat Myszkowski”
sloganu: podpisu będącego hasłem „W samym sercu Jury”.

Stworzono 4 warianty logotypu wraz z hasłem „W samym sercu Jury”: wersja podstawowa na białym tle, wersja podstawowa na czarnym tle, wersje dodatkowe monochromatyczne, wersje dodatkowe achromatyczne.
W przypadku wersji monochromatycznych i achromatycznych zastosowano zabieg zmniejszenia grubości belek w konturach mapy, co pozwoliło na uzyskanie większej czytelności.
Dodatkowo powstała również alternatywna, uproszczona wersja znaku.

Autor:  Biuro Promocji, Kultury i Sportu