Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Kompleksowa termomodernizacja w Zespole Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja przebiega nad wyraz sprawnie. Dodajmy, że ważną częścią inwestycji, mającej poprawić warunki w placówce, jest likwidacja barier architektonicznych. Z tygodnia na tydzień szkoła wygląda coraz lepiej. Dzięki pozyskanym środkom warunki znacznie się poprawią, budynek zmieni się od środka i z zewnątrz.

Zdjęcia, na których zachowała się dawna elewacja, ukazują w porównaniu ze stanem obecnym, z jaką odmianą wiążą się prace termomodernizacyjne. Szkoła będzie nie do poznania! yes

Inwestycja jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Stosowną umowę Powiatu Myszkowski podpisał z Województwem Śląskim.

Zdaniem Starosty Myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka – budynek od dłuższego czasu wymagał kompleksowego remontu. I teraz to się właśnie dzieje!

Wartość inwestycji to 2 699 126,26 zł, w tym dofinansowanie 1 850 936,51

W ramach prac wykonane zostaną: wymiana instalacji c.o., nowa kotłownia, wymiana okien na spełniające normę WT 2021 docieplenie ścian zewnętrznych, docieplenie stropodachu, wykonanie wymiany instalacji (pojemnościowych elektrycznych podgrzewaczy c.w.u.) wraz z izolacją cieplną oraz przyłączenie jej do nowej kotłowni.
 
Ponadto na dachu budynku zostaną zainstalowane ogniwa fotowoltaiczne o mocy 37,24 kWp z wykorzystaniem 133 paneli polikrystalicznych o mocy 280 Wp każdy.  Instalacja będzie wykonana w opcji on-grid bez akumulatorów.

Zakończenie prac planowane jest przed końcem listopada 2021.

Likwidując bariery architektoniczne dla osób niepełnosprawnych ukończono windę, montaż platform schodowych, pochylnię zewnętrzną oraz przystosowano łazienki dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt został dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w ramach programu wyrównywania różnic między regionami III – obszar B.

Wartość inwestycji to 308 355,42 zł, w tym dofinansowanie PFRON – 104 955,90 zł.

08

PAŹ

2021

486

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.