Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Powiat Myszkowski otrzymał 15.000.000 zł

Dwa złożone przez Powiat Myszkowski wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone w związku z wprowadzaniem Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Powiat Myszkowski otrzymał 15.000.000 zł na przedsięwzięcia o powiatowym charakterze. Ponadto środki otrzymały również gminy w naszym powiecie na inwestycje o zasięgu gminnym. Łącznie dla Ziemi Myszkowskiej (powiat i gminy) przeznaczono 46 246 968 zł. yes

15 milionów dla inwestycji powiatowych zostaną przez Powiat Myszkowski przeznaczone na realizację ważnych inwestycji. 

Pierwszy dotyczy przebudowy drogi powiatowej DP 1012 S – budowa ścieżki rowerowej na odcinku Poraj (Jastrząb)-Koziegłowy. Będzie to ścieżka dwukierunkowa o nawierzchni asfaltowej. Jej szerokość ma wynieść 2 m. Realizacja zadania pozwoli na rozwiązanie problemów w obszarze transportu indywidualnego związanego z narastającą intensywnością ruchu samochodowego. Ponadto zmniejszy się hałas i zanieczyszczenie środowiska.

Drugi wniosek dotyczy zakupu zeroemisyjnych autobusów komunikacji publicznej na potrzeby rozwoju transportu publicznego w Powiecie Myszkowskim.

Autobusy mają mieć częściowo lub całkowicie obniżoną podłogę, dodatkowe miejsce dla osób niepełnosprawnych, min. 39 miejsc siedzących, klimatyzację dla pasażerów. Autobusy będą obsługiwać linie, na których wykonywane są przewozy o charakterze użyteczności publicznej. Inwestycja poprawi jakoś świadczonych usług i ograniczy negatywny wpływ transportu na środowisko.

Warto w tym kontekście podkreślić wsparcie dla Powiatu Myszkowskiego naszych parlamentarzystów, Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej i Posła na Sejm Mariusza Trepki.

25

PAŹ

2021

363

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.