Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Forum Młodzieży Powiatu Myszkowskiego

W Starostwie Powiatowym odbyło się II posiedzenie Forum Młodzieży Powiatu Myszkowskiego, które utworzono na podstawie uchwały Zarządu w 2020 roku. yes

Przewodniczący Forum Jakub Wójcik z Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach rozpoczął spotkanie i zaprosił uczestników do wspólnej dyskusji. 
Zanim rozpoczęły się obrady, do młodzieży zwrócił się Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, deklarując pomoc merytoryczną oraz wsparcie w realizacji przedsięwzięć, które podejmie Forum.

W obradach uczestniczyli także formalny opiekun Forum – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Janusz Romaniuk, Radny Rady Powiatu Rafał Kępski, Sekretarz Powiatu Krystyna Jasińska, Wiceprzewodniczący Forum Mateusz Firek z Liceum Ogólnokształcącego w Koziegłowach, Sekretarz Forum Nikola Pęczek z Zespołu Szkół nr 2 w Myszkowie oraz pozostali członkowie Forum Młodzieży wraz z opiekunami.

Młodzież przedstawiła swoje propozycje konkursów, gier czy wyjazdów, które mogłyby być doskonałą okazją do poznania nie tylko Powiatu Myszkowskiego, poszerzenia swojej wiedzy na różne tematy, ale także do kształtowania postaw demokratycznych i obywatelskich wśród młodzieży szkolnej. 

Ważnym punktem obrad była informacja o nowej możliwości prawnej, jaka pojawiła się w ustawie o samorządzie powiatowym. Pozwala ona przekształcić Forum w Młodzieżową Radę Powiatu. Stosowną uchwałę w tej sprawie musi podjąć Rada Powiatu w Myszkowie. 
Najprawdopodobniej radni zajmą się tą sprawą na jednej z najbliższych sesji.

26

PAŹ

2021

420

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.