Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Trening Akcji Kurierskiej w Powiecie Myszkowski

Zgodnie z planem Wojewody Śląskiego przy współudziale Wojskowej Komendy Uzupełnień w Częstochowie, w Starostwie Powiatowym w Myszkowie odbył się wojewódzki trening akcji kurierskiej. 

Akcja kurierska to zaplanowana przez  instytucje administracji publicznej procedura dostarczenia kart powołania żołnierzy rezerwy w celu przeprowadzania ćwiczeń wojskowych lub przekazania kart powołania do czynnej służby wojskowej w przypadku mobilizacji lub sytuacji wybuchu wojny.

Trening polegał na ćwiczeniu sprawności procedur doręczania kart powołania do stawienia się osób do czynnej służby wojskowej w razie ogłoszenia mobilizacji lub wojny. Trening obejmował Starostwo Powiatowe w Myszkowie, Urząd Miasta w Myszkowie oraz Urząd Miasta i Gminy w Żarkach.

Głównym celem treningu było szkolenie osób przewidzianych do uruchomienia akcji kurierskiej w wykonywaniu praktycznych czynności na swoich stanowiskach przewidzianych w planie akcji kurierskiej. 

Według oceny kontrolujących przedstawicieli Wojewody Śląskiego i Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego należy stwierdzić, że Starostwo Powiatowe w Myszkowie jest bardzo dobrze przygotowane do realizacji tego przedsięwzięcia.

23

LIS

2021

377

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.