Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Starostwie Powiatowym w Myszkowie miało miejsce kolejne spotkanie przedstawicieli samorządu powiatowego i samorządów gminnych.

Spotkania starostów, wójtów i burmistrzów w naszym powiecie odbywają się cyklicznie od początku kadencji.

We wtorek (18 października) w spotkaniu uczestniczyli – Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak, Wójt Gminy Niegowa Mariusz Rembak.

Jednym z głównych wątków spotkania była kwestia dystrybucji węgla przez samorządy dla najbardziej potrzebujących, co zapewne będzie realizowane przez ośrodki pomocy społecznej w poszczególnych gminach, a także dla pozostałych mieszkańców w postaci dystrybucji zbiorczej.

Przypomnijmy, że projekt ustawy określający cenę sprzedaży węgla dla samorządów został już przyjęty, sama ustawa natomiast powinna wejść w życie w najbliższych tygodniach. Zgodnie z projektem, gminy i spółki gminne będą mogły kupować węgiel po 1,5 tys. zł za tonę i sprzedawać za nie więcej niż 2 tys. zł. Dodatkowe 500 zł to kwota na pokrycie kosztów dystrybucji.

Szczegółowe informacje będą pojawiać się na stronach gmin.

Samorządowcy poruszali też problematykę budżetowo-podatkową na rok 2023.

Jednym z punktów były też szczegóły odnoszące się do przystąpienia miasta Myszkowa do Związku Powiatowo-Gminnego „Jedźmy razem”.

18

PAŹ

2022

228

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.