Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, jak co roku udamy się na cmentarze, aby zapalić symboliczne znicze. Przedstawiciele samorządu i władz wojewódzkich już dziś złożyli  wieńce na grobach osób, którzy działali na rzecz niepodległej Polski. 

II Wicewojewoda Robert Magdziarz, Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego Beata Kocik, Sekretarz Powiatu Krystyna Jasińska, Komendanci Powiatowi Policji i Straży Pożarnej Marcin Lemański i Sergiusz Wiśniewski, przedstawiciele Gminy i Miasta Koziegłowy z Burmistrzem Jackiem Ślęczką i Sekretarzem Gminy Krzysztofem Bąkiem oraz Myszkowa z Wiceburmistrz Iwoną Franelak i Sekretarzem Miasta Sławomirem Matyją uczcili pamięć osób, które poświęciły życie za Ojczyznę. 

Znicze zapłonęły na zbiorowym grobie wojennym uczestników Powstania Styczniowego, którzy zginęli w 1863 roku na terenie Mrzygłodu, a także na cmentarzu parafialnym w Koziegłowach na grobie żołnierza WP szer. Henryka Malicha, poległego w pierwszych dniach września 1939 roku w walkach z najeźdźcą koło wsi Mzyki. 

26

PAŹ

2022

170

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.