Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Budżet Powiatu Myszkowskiego uchwalony

Rada Powiatu w Myszkowie przyjęła uchwałę o przyjęciu budżetu Powiatu Myszkowskiego na rok 2023. Rada podjęła też m.in. uchwały sprawie Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2023-2028 oraz przyjęcia „Program Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Myszkowskim na lata 2023-2028”.

W jednym z pierwszych punktów obrad, Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk złożył sprawozdanie z działalności Zarządu w okresie międzysesyjnym, a niedługo później Przewodniczący Rady Wojciech Picheta rozpoczął część sesji poświęconą przyjęciu budżetu na rok 2023.

Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej była pozytywna, podobnie jak opinie komisji Rady, choć nie wszystkie przyjmowane jednogłośnie.
Kluby radnych przedstawiły swoje stanowiska, spośród których główne zastrzeżenia klubów PO i Lewicy odnosiły się do spraw związanych z służbą zdrowia, natomiast stanowisko radnych PiS podkreślało ciągłość budżetu między latami poprzednimi, a nadchodzącymi, określając budżet jako rzetelny i gwarantujący realizację powiatowych zadań, będący dobrą bazą do dalszego rozwoju.

Budżet został przyjęty 13 głosami za przy 5 wstrzymujących się i jednym przeciw.

Dochody budżetu Powiatu zostały ustalone na poziomie 100.615.156 zł, wydatki zaś 118.698.266 zł. Deficyt budżetowy zostanie sfinansowany przychodami z kredytu długoterminowego w kwocie 2 mln zł, z niewykorzystanych środków na rachunku bieżącym budżetu oraz z wolnych środków.

29

GRU

2022

265

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.