Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Starostwie Powiatowym w Myszkowie odbyło się spotkanie członków Klastra Energii Powiatu Myszkowskiego.

Posiedzeniu przewodniczył Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, a wśród gości znaleźli się m.in. Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak, Wójt Gminy Niegowa Mariusz Rembak, Wiceburmistrz Miasta i Gminy Żarki Jakub Grabowski, przedstawiciele Lidera Klastra – Wojciech Ostaszewski z pracownikami i Koordynator Klastra Energii – Wojciech Chowaniak.

 Omawiano rozwój Klastra w kontekście pozyskiwania środków zewnętrznych.

Przypomnijmy, że Klaster Energii Powiatu Myszkowskiego został ustanowiony w grudniu 2021 roku, a jego Członkami Założycielami są Powiat Myszkowski, Miasto Myszków, Gmina i Miasto Koziegłowy, Miasto i Gmina Żarki, Gmina Poraj, Gmina Niegowa wraz z Liderem – Związkiem Gmin i Powiatów Subregionu Województwa Śląskiego.

Klaster jest platformą współpracy pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego, środowiskiem naukowym, przedsiębiorcami i instytucjami, który zmierza do osiągnięcia zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego poprzez zmniejszenie energochłonności gospodarki oraz zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym i uniezależnienie się od zagranicznych dostaw.

05

WRZ

2023

171

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.