Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Na zaproszenie Zarządu Powiatu w Myszkowie w dniach 22 -25 sierpnia br. wizytę w Powiecie Myszkowskim złożyli: Przewodniczący Rady Milan Radulovic (Partia Pracy), Burmistrz Broxtowe Doug Wilcockson wraz z małżonką, radna Jacky Williams (Liberalni Demokraci), przewodnicząca organu wykonawczego Ruth Hyde, Ted Czerniak dyrektor ds. budownictwa mieszkaniowego, zdrowia i rekreacji oraz wicedyrektor Ashley Marriott.


Fot.: Andrzej Kozłowski

Słuchacze Radia Katowice mogli wysłuchać na antenie krótkiej rozmowy z dyr. Tedem Czerniakiem, Brytyjczykiem polskiego pochodzenia

W środę po oficjalnym podpisaniu umowy odbyła się krótka konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli lokalnych mediów, m.in. :"Gazety Myszkowskiej", "Kuriera Jurajskiego" i Radia Katowice.

Członkowie delgacji z Broxtowe odbyli także krótkie rozmowy z radnymi oraz zaproszonymi na sesję gośćmi.


Następnie w deszczowe (typowa angielska pogoda), środowe południe odwiedzili Liceum Ogólnokształcące im. mjra H. Sucharskiego w Myszkowie. Zwiedzając budynek szkoły, poznali również system nauczania w liceum, bazę edukacyjną oraz wyposażenie klas.


Fot.: Andrzej Kozłowski

Spotkali się także z młodzieżą myszkowskiego liceum. Jak pokazało spotkanie, myszkowska młodzież świetnie radziła sobie językowo.
Wizyta w szkole przebiegła w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

Delegacja z Broxtowe zwiedziła również Spółdzielnię Pracy "JURAJSKA". Uczestniczyli w pokazie multimedialnym na temat procesu produkcji w firmie oraz jej osiągnięć na krajowym i zagranicznym rynku.

Fot.:Andrzej Kozłowski

Mieli okazję zobaczyć także proces technologiczny produkcji wód mineralnych oraz wpisać się do księgi pamiątkowej zakładu. Proces produkcji oraz działalność firmy wzbudziła wśród zwiedzających duże zainteresowanie.


Fot.: Andrzej Kozłowski

W godzinach popołudniowych przedstawiciele samorządu angielskiego zwiedzili nowoczesne gospodarstwo rolno - hodowlane na Będuszu, należące do Państwa Machurów, a wysoką jakość produktów firmy poznając bezpośrednio poprzez degustację wyrobów mięsnych firmy JAN-DAR Sp. z o.o.

Choć rozmowy o formach współpracy pochłonęły większą część wizyty delegacji z Broxtowe, program pobytu został tak przygotowany, by znalazło się miejsce na zwiedzanie Jury Krakowsko - Częstochowskiej a także na krótka wizytę w Krakowie i Oświęcimiu.

27

SIE

2006

2514

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.