Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Po krótkiej przerwie, na parterze budynku Starostwa Powiatowego wznowił działalność kiermasz taniej książki prowadzony przez Stowarzyszenie Organizatorów Zatrudnienia Osób Niepełnosprawnych "OZON".

Zarząd Powiatu w Myszkowie wyraził zgodę na nieodpłatne użyczenie 2 m2 pod potrzeby Stowarzyszenia w terminie do dnia 31 grudnia 2007 r.


fot. Andrzej Kozłowski
Już w pierwszym dniu wznowionej działalności, kiermasz cieszył się sporym zainteresowaniem

Zainteresowani stoiskiem są przede wszystkim petenci odwiedzający Starostwo, którzy poza załatwieniem koniecznych formalności w urzędzie mogą również w miły sposób spędzić kilka chwil ze słowem pisanym.
Można tu nabyć pozycje z zakresu poradników, przewodników turystycznych, pozycji dla dzieci, a także słowników.
Największym zainteresowaniem wśród odwiedzających stoisko cieszył się reprint: "Nauka czytania i pisania", czyli niezapomniany elementarz Mariana Falskiego.
"OZON" - Stowarzyszenie Organizatorów Zatrudnienia Osób Niepełnosprawnych, powstało w lipcu 2002 roku z inicjatywy grupy osób zainteresowanych prowadzeniem działalności na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych, którzy powołując "OZON" kierowali się znaną maksymą sformułowaną przez Monteskiusza "Człowiek jest biedny nie dlatego, że nic nie ma. Jest biedny dlatego, że nie ma pracy".
Stowarzyszenie finansuje swoją działalność ze składek członkowskich, hojności darczyńców, udziału w projektach (europejskich i krajowych), dochodów z działalności statutowej, a także na pracy nieodpłatnej członków i wolontariuszy, wśród których znaczną grupę stanowią osoby niepełnosprawne.
Stowarzyszenie posiada cztery placówki na terenie Polski Warszawa (Centrala), oraz oddziały w Częstochowie, Poznaniu i Radomiu.
"OZON" jest członkiem Workability Europe europejskiej platformy współpracy dostawców usług przygotowujących osoby niepełnosprawne do podjęcia pracy.
Działalność Stowarzyszenia ma na celu dążenie do pełnej i skutecznej integracji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych.

06

LUT

2007

63869

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.