Radni powiatu wizytują szkoły

W dniach 29 - 30 sierpnia br. Komisja Oświaty i Kultury odbyła swoje wyjazdowe posiedzenia. Były to pierwsze od 7 lat wizyty Komisji Oświaty w szkołach powiatu. Jak zapewnia przewodniczący Komisji Łukasz Stachera, radni komisji będą odbywać stałe i regularne wizyty w szkołach ponadgimnazjalnych. Przez dwa dni radni, członkowie komisji wizytowali szkoły oceniając ich stan techniczny oraz przygotowanie do bieżącego roku szkolnego. Odwiedzili wszystkie szkoły prowadzone przez Starostwo Powiatowe.

Pomysłodawcą wyjścia radnych do szkół był przewodniczący Komisji Łukasz Stachera

Radni odwiedzili myszkowskie Liceum, Zespół Szkół w Żarkach, oraz Zespoły Szkół przy ul. Kwiatkowskiego i w Będzuszu w Myszkowie.
Jak ocenili radni wizytujący placówki, stan przygotowania szkół do nowego roku szkolnego jest zadawalający. Inwestycje i remonty zostały wykonane niemal w 100%. Dyrektorzy szkół dobrze wywiązali się ze swoich obowiązków, remonty są widoczne, a tym samym poprawie uległa estetyka szkół. Rozwój placówek oświatowych w szkołach powiatu jest istotnie zauważalny.
"Oczywiście pozostało jeszcze wiele do zrobienia w zakresie remontów i inwestycji. Na komisji oświaty będziemy się zastanawiać jakie podjąć optymalne działania na kolejne lata, aby inwestycje były realizowane w jeszcze większym stopniu" - mówi przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury Łukasz Stachera.

Radni sprawdzili stan przygotowań do nowego roku szkolnego we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych

Dobrze przygotowana do pełnienia swoich obowiązków, wychowawców i nauczycieli młodego pokolenia, jest kadra pedagogiczna placówek, podnosząca nieustannie swoje kwalifikacje.
Problemem, na który wyraźnie wskazuje przewodniczący Stachera pozostaje stan techniczny budynków internatów w Będuszu, gdzie jeden jest całkowicie zdewastowany a drugi jest w stanie złym, wymagającym natychmiastowych remontów.
"Jest dobra współpraca Komisji z dyrektorami szkół. Doceniamy przede wszystkim starania dyrektorów szkół w pozyskiwaniu środków pozabudżetowych dla szkół, głównie od sponsorów i rodziców, których zaangażowanie w życie każdej szkoły jest bardzo duże i godne docenienia" - mówi dalej Stachera - "Wokół każdej ze szkól stworzył się dobry klimat społeczności szkolnej". Wszystkie te czynniki, pomimo okresowo występujących trudności, pozwalają z nadzieją patrzeć w przyszłość placówek oświatowych powiatu myszkowskiego.