Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

O nagrody Starosty walczyli mali przyrodnicy

Ile wynosi lesistość Polski? Co to jest sozologia? Jaka grupa ekologiczna wymaga wodnego środowiska? Na te i szereg innych pytań musieli odpowiedzieć uczestnicy I Powiatowego Konkursu Przyrodniczo - Ekologicznego, który odbył się w 18 marca w Zespole Szkolno - Przedszkolnym Nr 4 w Myszkowie.
Patronat nad konkursem objął Starosta Myszkowski Marian Wróbel.


Fot. Andrzej Kozłowski
Zwycięzcy otrzymali z rąk starosty myszkowskiego Mariana Wróbla cenne pozycje książkowe o tematyce ekologicznej

Organizatorami konkursu byli: Zespół Szkolno - Przedszkolny Nr 4 w Myszkowie, a fundatorem nagród Starosta Myszkowski Marian Wróbel i radni powiatowi Zofia i Andrzej Jastrzębscy.


Fot. Andrzej Kozłowski
Najlepsi z gimnazjalistów cieszyli się z nagród ufundowanych przez radnych powiatowych Państwa Zofię i Andrzeja Jastrzębskich

Konkurs powiatowy zorganizowany był dla zainteresowanych uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu myszkowskiego.
Do etapu powiatowego poprzedzonego eliminacjami szkolnymi zakwalifikowało się kilkudziesięciu uczestników ze wszystkich gmin powiatu. Składał się on z testu pisemnego i pytań ustnych. Po zmaganiach i zaciętej rywalizacji, wymagających znajomości szerokiej wiedzy przyrodniczej i ekologicznej wyłoniono zwycięzców.

Laureaci:
I miejsce - Aneta Jarkiewicz - Gimnazjum w Żarkach Letnisko
II miejsce - Malwina Jurczyk z Gimnazjum w Żarkach
III miejsce - Kacper Krajewski z Gimnazjum Nr 1 w Myszkowie
Wyróżnienia:
Justyna Sypka - Gimnazjum w Żarkach, Ewa Bańska - Gimnazjum Nr 5 w Myszkowie, Marlena Cubała - Gimnazjum Nr 5 w Myszkowie, Katarzyna Myga - Gimnazjum w Żarkach.

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody książkowe o tematyce przyrodniczej, puchary i upominki rzeczowe ufundowane przez Starostę Myszkowskiego Mariana Wróbla i radnych powiatowych Zofię i Andrzeja Jastrzębskich.

Nagrody wręczyli: starosta Marian Wróbel, wicestarosta Jan Kieras i radna powiatowa Zofia Jastrzębska.
Słowa podziękowania należą się również zespołowi, który przygotowywał konkurs: Dyrektor SP Nr 4 w Myszkowie Urszuli Urbaniak i nauczycielkom przedmiotów przyrodniczo - ekologicznych: Magdalenie Wachowicz i Renacie Berezie.
Konkurs cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów szkół gimnazjalnych. Przyczynił się do ukazania piękna, walorów przyrodniczych powiatu myszkowskiego i wartości krajobrazowych Ziemi Myszkowskiej i Jury Krakowsko - Częstochowskiej,
kształtowania poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego oraz popularyzację wiedzy przyrodniczej wśród młodzieży naszego powiatu.


Fot. Andrzej Kozłowski
Nagrody wręczyli: starosta myszkowski Marian Wróbel, wicestarosta Jan Kieras i radna powiatowa Zofia Jastrzębska.

Podsumowując konkurs Starosta powiedział, że jest pod ogromnym wrażeniem wiedzy biorących udział w konkursie uczniów. "Cieszę się - powiedział -że wśród Was jest tylu miłośników przyrody. Z waszej gruntownej i głębokiej wiedzy przyrodniczo - ekologicznej przejawia się uwrażliwienie na piękno przyrody, zainteresowania nią i ochroną. Wyrabiacie w sobie chęć jej poznania, dzięki posiadanej wiedzy wykażecie zrozumienie dla życia zwierząt, ich roli w przyrodzie i konieczności ochrony. Ten, kto chodzi po świecie z szeroko otwartymi oczyma, a i duszę ma wrażliwą widzi w przyrodzie celowość i piękno jakim została obdarowana." Na koniec Starosta pogratulował wszystkim i zwycięzcom i przegranym oraz za sprawną organizację konkursu.

26

MAR

2008

81338

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.