Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Kończy się budowa ronda przed Starostwem. W poniedziałek o 9.30, zakończyły się nieudogodnienia związane z budową, przez Starostwo, pierwszego ronda w powiecie. Rondo powstało w czasie niewiele ponad 50 dni. W poniedziałkowy poranek 28 września przez nowo wybudowane rondo został puszczony ruch.


Fot. Andrzej Kozłowski
Jako pierwszy rondo wypróbował starosta myszkowski Marian Wróbel

Po ponad pięćdziesięciu dniach kończą się nieudogodnienia związane z budową pierwszego w naszym powiecie ronda. Choć oficjalne otwarcie ma nastąpić z końcem października, to już w tej chwili, gdy okazało się to jak najwcześniej możliwe i bez zbędnej zwłoki, Starostwo zdecydowało się na dopuszczenie ronda do ruchu. W poniedziałek 28 września br. o godz. 9.30 przez rondo przejechał pierwszy samochód. "Dziewiczy" kurs po rondzie wykonali: starosta myszkowski Marian Wróbel, wicestarosta Jan Kieras i dyrektor PZD w Myszkowie Mariusz Sikora.


Fot. Andrzej Kozłowski
Już w pierwszych chwilach przez rondo przejechało kilka TIRów. Żaden nie miał jakichkolwiek trudności z przejazdem.

W ubiegłym tygodniu przeprowadzono prace związane z malowaniem oznakowania poziomego i ustawieniem oznakowania pionowego. W tym tygodniu zamontowane zostanie oświetlenie ronda.


Fot. Andrzej Kozłowski
Dla kierowców dużych pojazdów, w tym autobusów, przejazd przez rondo nie stanowi żadnej trudności

Rondo przed Starostwem oznakowane zostało przed wjazdem znakiem C-12 ("ruch okrężny") oraz dodatkowo znakiem A-7 ("ustąp pierwszeństwa"). Oznacza to, że będący na rondzie mają pierwszeństwo, wobec tych, którzy zamierzają wjechać na to skrzyżowanie. Przypomnijmy, iż znak C-12 "ruch okrężny" oznacza, że na skrzyżowaniu ruch odbywa się dookoła wyspy w kierunku wskazanym na znaku. Znak C-12 występujący łącznie ze znakiem A-7 oznacza pierwszeństwo kierującego znajdującego się na skrzyżowaniu przed kierującym wjeżdżającym (wchodzącym) na to skrzyżowanie.


Fot. Andrzej Kozłowski
Ruch na rondzie panuje spory

"Przygotowujemy się również do zagospodarowania terenu wokół ronda. Rondo będzie wizytówką tej części miasta, więc przykładamy dużą wagę również do ostatecznego efektu wizualnego i dekoracyjnego. Zagospodarowanie wysepki ronda i wolnych miejsc wokół przygotuje na zlecenie Starostwa profesjonalna firma z zewnątrz." - mówi starosta myszkowski Marian Wróbel. Za trzy-cztery tygodnie powinny zostać zakończone również prace związane z wykonaniem zjazdu do Starostwa i na teren papierni. Na finał prac na rondzie wykonawca ma czas do końca października.

28

WRZ

2009

2526

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.