Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Piękny jubileusz strażaków i orkiestry w Bliżycach

W niedzielę 13 września br. na placu szkolnym w Bliżycach odbył się podwójny jubileusz 80-lecia miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz 60 - lecia Orkiestry Dętej OSP. W uroczystościach udział wzięło spore grono zaproszonych mieszkańców, gości i pocztów sztandarowych OSP.


Fot. Andrzej Kozłowski
Starosta myszkowski Marian Wróbel:"Wy strażacy ochotnicy zapisaliście piękną kartę historii tej miejscowości.

Wśród zaproszonych znaleźli się m.in.: wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, starosta Marian Wróbel, wicestarosta Jan Kieras, wójt Gminy Niegowa - Krzysztof Motyl, zastępca wójta Mirosław Szczepańczyk, przewodniczący Rady Gminy Józef Milewski, prezes Zarządu Powiatowego ZOSP w Myszkowie Zdzisław Ucieklak, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach - Mieczysław Skręt, przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Myszkowie, radni powiatowi i gminni, liczne poczty sztandarowe OSP, mieszkańcy Bliżyc i sąsiednich miejscowości.
Uroczystości uświetnił występ dętych orkiestr - jubilatki z Bliżyc oraz zaproszonej orkiestry z Kroczyc.
Okolicznościowe słowa do strażaków skierowali wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, starosta myszkowski Marian Wróbel i wójt Gminy Krzysztof Motyl, który mówił m.in. "Korzystając z okazji chciałbym podziękować strażakom z Bliżyc za wkład, jaki wnoszą w rozwój naszej gminy i za to, że jesteście z nami nie tylko podczas świętowania, ale także wtedy, kiedy potrzeba Waszej pomocy."


Fot. Andrzej Kozłowski
Wicemarszałek Mariusz Kleszczewski powiedział: "Cieszy szczególnie udział młodych ludzi w działalności OSP i w orkiestrze. Urząd Marszałkowski mógł również uczestniczyć w poszerzeniu instrumentarium Waszej orkiestry. Dziękuję za Waszą służbę godną poświęcenia."

Marszałek Kleszczewski docenił również stronę internetową orkiestry, która dostępna jest pod adresem www.orkiestrablizyce.pl.
Starosta myszkowski Marian Wróbel, wręczając strażakom pamiątkową paterę powiedział m.in.: "Jest dla mnie zaszczytem, że znalazłem się w gronie zaproszonych na Jubileusz 80 - lecia OSP w Bliżycach. Wy strażacy ochotnicy zapisaliście piękną kartę historii tej miejscowości. Trwaliście w bezinteresownej służbie, dając świadectwo wierze, patriotyzmowi i poświęceniu dla bliźnich. Jesteście przykładem umiejętnego łączenia tradycji, kultury, dorobku poprzedników z wyzwaniami współczesności. (...) Strażacy są wszędzie tam, gdzie zagrożony jest drugi człowiek - jego życie, zdrowie czy mienie. Zwracam się do starszych strażaków. Jesteście wychowawcami młodych kadr. Pamiętajcie aby w dalszych latach funkcjonowania ochotniczej straży pożarnej młodzież brała udział czynnie i licznie. Wpajajcie im wartości tej służby, którymi sami kierujecie się każdego dnia."
Specjalne okolicznościowe medale członkom orkiestry dętej z Bliżyc ufundował przedsiębiorca z tej miejscowości Karol Morel. Ważnym punktem obchodów uroczystości było uhonorowanie zasłużonych strażaków medalami i odznaczeniami.

28

WRZ

2009

87231

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.