Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W minioną środę 28 października br., odbyło się uroczyste otwarcie dróg: powiatowej Krusin - Winowno DK - 1 oraz gminnej Krusin - Rzeniszów. Projekty zostały zrealizowane przez Starostwo Powiatowe i Urząd Gminy i Miasta Koziegłowy, a były współfinansowane ze środków budżetowych państwa w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 - 2011.


Fot. Andrzej Kozłowski
Wstęgę tną wspólnie: starosta myszkowski Marian Wróbel i burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka

Krusin - Winowno - DK1
Droga powiatowa łącząca Krusin z "gierkówką" była w złym stanie. Trudno było tamtędy bezpiecznie przejechać samochodem. O remoncie mówiło się od lat. Do chwili obecnej tylko się mówiło. Starostwo zapowiedziało, że przeprowadzi remont tej drogi. Starosta poszukał środków na jej realizację. Realizowana przez Starostwo w gminie Koziegłowy inwestycja, powstała z pieniędzy pozyskanych z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011, czyli tzw. "schetynówek". W sumie wartość inwestycji wyniosła blisko 900 tys. zł, z czego 50% to dofinansowanie z rządowego programu. Prace na ponad 3 kilometrowym odcinku drogi zakończyły we wrześniu. Modernizacja drogi powiatowej Krusin - Winowno do "gierkówki" objęła m.in.: wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej, zjazdów na drogi boczne, uporządkowanie poboczy oraz wykonanie oznakowania pionowego. Roboty na zlecenie Starostwa przeprowadziło Śląskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "DROGBUD" sp. z o.o. z Siewierza.


Fot. Andrzej Kozłowski
Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Myszkowie Mariusz Sikora

Krusin - Rzeniszów
Droga wybudowana przez Gminę Koziegłowy stanowi połączenie drogi krajowej DK1 (w miejscowości Rzeniszów) z drogą powiatową 2312S (w miejscowości Krusin). Dzięki tej inwestycji, na odcinku 4 200 mb drogi, podniesiona została nośności konstrukcji drogi do kategorii KR2 (średnia), poszerzono odcinki drogi z 3,6 m do 5 m (usystematyzowanie jej szerokości na całej długości drogi), wzmocniona została nawierzchnia drogi, odtworzono i zmodernizowano odwodnienia oraz utwardzono pobocza i zjazdy, co ma wpływ na poprawę płynności, przepustowości i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Droga ta kosztowała 1 447 230,92 zł z czego 723 600,00 zł to środki z budżetu państwa.
Przecięcie symbolicznej wstęgi na skrzyżowaniu dróg gminnej i powiatowej nastąpiło w obecności: z-cy dyr. Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Katowicach Jerzego Machowskiego, asystentki Wojewody Śląskiego Katarzyny Wójcik, dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Myszkowie Mariusza Sikory, starosty myszkowskiego Mariana Wróbla, wicestarosty Jana Kierasa, radnych powiatowych i gminnych, burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy Jacka Ślęczki, zastępcy burmistrza Stanisława Błońskiego, Przewodniczącej Rady GiM Koziegłowy Joanny Kołodziejczyk, sołtysa Winowna Barbary Zimnej, sołtysa Rzeniszowa Wojciecha Radeckiego, sołtysa Krusina Krzysztofa Gajdziaka, proboszcza parafii Winowno ks. Roberta Rajczyka oraz przedstawicieli lokalnej społeczności.
Dzięki zrealizowanym przez Powiat i Gminę inwestycjom drogowym, poprawiają się warunki życia mieszkańców oraz atrakcyjność terenów i podmiotów gospodarczych, a także dostępność komunikacyjna ośrodków będących lokalnymi centrami wzrostu gospodarczego, jak i obszarów dotychczas słabo dostępnych komunikacyjnie.

02

LIS

2009

18048

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.