Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Choć po nowym rondzie na ul. Pułaskiego, przed Starostwem, można jeździć już od miesiąca, to w miniony wtorek 27 października br., ostatecznie zakończono jego budowę. Od dopuszczenia drogi do ruchu, do jej ukończenia, brakowało m.in. wykonania zjazdów do Starostwa oraz drogi dla ciężarówek wjeżdżających na teren Fabryki Papieru. Zrobiono to w ciągu miesiąca.


Fot. Andrzej Kozłowski
Oficjalne przecięcie wstęgi

Rondo powstało w rekordowym tempie, większość prac przy jego budowie zakończono w ciągu 55 dni. Od 28 września, można było po rondzie swobodnie się poruszać. Trwały ostatnie prace związane m.in. z wykonaniem zjazdu do Starostwa Powiatowego, które to prace przeciągnęły się, (ze względu na przebudowę nie istniejącego oficjalnie w żadnych planach ciepłociągu), Fabryki Papieru, oświetlenie ronda oraz zagospodarowanie terenu ronda zielenią.


Fot. Andrzej Kozłowski
Rondo przed Starostwem

Prace te zostały wykonane w przeciągu miesiąca i już zostały zakończone. We wtorek 27 października odbyły się uroczystości zawiązane z oficjalnym otwarciem obiektu, poprzez przecięcie symbolicznej wstęgi, i jego poświęcenie.


Fot. Andrzej Kozłowski
Obiekt poświęcił ks. dziekan Stefan Jachimczak

Przecięcia wstęgi dokonali wspólnie m.in. Mariusz Kleszczewski wicemarszałek Województwa Śląskiego, Jerzy Machowski z-ca dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, starosta Marian Wróbel, wicestarosta Jan Kieras, przewodniczący Rady Powiatu Janusz Jakubiec, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dorota Kaim - Hagar i Łukasz Stachera, członkowie Zarządu: Andrzej Jastrzębski, Jadwiga Skalec, Mariusz Morawiec, radny Dariusz Lasecki i przedstawiciele wykonawcy firmy "DROG-BUD" oraz ks. dziekan Stefan Jachimczak, który rondo chwilę później poświęcił.

02

LIS

2009

46298

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.