Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W ZS nr 2 w Myszkowie Będuszu, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego na najciekawszy plakat przekonywający do niepalenia śmieci w piecach domowych "Kochasz dzieci, nie pal śmieci!". Rozstrzygnięcie konkursu poprzedziła konferencja na ten temat.


Fot. Andrzej Kozłowski
Zwycięzcy konkursu z Zarządem Powiatu i wychowawcami

Konkurs ogłoszony został przez Zespół Szkół Nr 2 w Myszkowie. "Jego celem było uświadomienie zagrożeń dla środowiska oraz zdrowia i życia związanych ze spalaniem śmieci. Prace konkursowe nadsyłać mogli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych". - mówi Jerzy Bryś, dyrektor ZS w Będuszu. Konkurs plastyczny towarzyszył wspólnej akcji Starostwa Powiatowego i lokalnych mediów: Gazety Myszkowskiej i Kuriera Jurajskiego, która realizowana jest od paru miesięcy. Zainteresowanie było spore, wpłynęła blisko setka prac. Przed oficjalnym ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród ufundowanych przez Starostwo Powiatowe, uczestnicy Konkursu wraz ze swoimi nauczycielami i zaproszeni goście, uczestniczyli w konferencji poświęconej szkodliwości spalania śmieci w piecach na środowisko oraz zdrowie człowieka. Prelekcje wygłosili: lek. med. Mirella Utrata ze Szpitala w Myszkowie, Bogusław Solski z Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Myszkowie oraz przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej z Myszkowa. Po wygłoszeniu prelekcji wywiązała się między uczniami a prelegentami żywa dyskusja, w której uczniowie dopytywali m.in. o odpowiedzialność karną za spalanie śmieci w piecach domowych, choroby, które mogą być wywoływane zanieczyszczone powietrzem w wyniku spalania śmieci. Nagrody w konkursie wręczyli starosta myszkowski Łukasz Stachera, wicestarosta Jan Kieras, członek Zarządu Powiatu Andrzej Jastrzębski. Głównymi pomysłodawczyniami i organizatorkami były nauczycielki z ZS Nr 2 Anna Czechowska i Magdalena Duda - Hom.

30

GRU

2009

82908

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.