Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Blisko osiem milionów złotych z funduszy unijnych, pozyskał na realizację II etapu przebudowy szpitala powiatowego, SP ZOZ w Myszkowie.


Fot. Andrzej Kozłowski
Obecny etap rozbudowy Szpitala Powiatowego w Myszkowie

Szpital Powiatowy w Myszkowie złożył wniosek o dofinansowanie inwestycji w ubiegłym roku. Procent dofinansowania wynosi 66,06%, a kwota wnioskowanego dofinansowania dokładnie 7.999.337,11 zł. Środki przeznaczone zostaną na wykończenie budynku szpitala i jego wyposażenie. Na posiedzeniu w dniu 23 kwietnia Zarząd Województwa Śląskiego przyznał Szpitalowi Powiatowemu w Myszkowie dofinansowanie w ramach działania 9.1 „Infrastruktura lecznictwa zamkniętego" (Priorytet IX Sport i rekreacja) Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. W ramach naboru złożono w sumie 103 projekty. Wśród dofinansowanych projektów znalazł się wniosek „Rozbudowa i przebudowa budynku Szpitala Powiatowego w Myszkowie wraz z zakupem sprzętu medycznego”, złożony przez myszkowski SP ZOZ. Rozbudowa szpitala jest już na etapie stanu surowego. Teraz prace będzie można realizować dalej. Starosta myszkowski Łukasz Stachera: „Rozbudowa szpitala to dla powiatu kluczowa inwestycja. Chcę złożyć podziękowania wszystkim, którzy wspierają nas w realizacji tej inwestycji, a zwłaszcza wicemarszałkowi Województwa Śląskiego Mariuszowi Kleszczewskiemu. Nie jest to pierwsza dotacja dla szpitala. Udowodniliśmy, że Starostwo Powiatowe w Myszkowie potrafi skutecznie walczyć o środki unijne”. Dyrektor Szpitala Powiatowego Wojciech Picheta mówi: „O dofinansowanie inwestycji złożyliśmy wniosek na jesień zeszłego roku. Został on zatwierdzony do dofinansowania kwotą na blisko 8 milionów złotych. Bardzo liczyliśmy na te pieniądze. W przeciwnym razie bylibyśmy zmuszeni do szukania innych źródeł finansowania inwestycji, np. z kredytu, rozłożenie rozbudowy na więcej etapów. Teraz jestem pewien, że tych zmartwień nie będzie.”

05

MAJ

2010

91268

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1220925_468128131.JPG

Zdjęcie: P1220925_468128131.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.