Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Od kilku dni w powiecie myszkowskim, na zlecenie starosty myszkowskiego i dyrektora PZD, prowadzona jest akcja malowania oznaczeń poziomych dróg powiatowych i wojewódzkich. Na pierwszy ogień idą drogi wojewódzkie, później powiatowe. Prace prowadzone są głównie w godzinach nocnych.


Fot. Andrzej Kozłowski
Malarze oznakowania drogi i efekt ich pracy - skrzyżowanie w Myszkowie Mijaczowie

Prace związane z malowaniem oznaczeń poziomych, na zlecenie starosty myszkowskiego Łukasza Stachery i dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Mariusza Sikory, wykonuje firma Biza Kolor Krzysztofa Birleta z Rudnik, która w przetargu ceną przebiła pięciu innych konkurentów. Roboty, prowadzone są w godzinach późnowieczornych i nocą. Obejmują wykonanie oznakowania poziomego, znaków drogowych poziomych, znaków podłużnych i poprzecznych, strzałek, linii segregacyjnych ciągłych i przerywanych, pojedynczych i podwójnych, przejść dla pieszych, napisów, symboli oraz innych linii związanych z oznaczeniem dróg. Malowanie było konieczne, gdyż to z lat poprzednich już się miejscami wytarło w sposób uniemożliwiający prawidłową ich interpretację, co stwarzać mogło nawet w konsekwencji zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Miejscowi kierowcy radzili sobie bez problemu, przyjezdni mieli trochę problemów. Takim przykładem było skrzyżowanie dróg wojewódzkich koło b. budynku PUP i stacji paliw na Mijaczowie. Starosta Łukasz Stachera osobiście interweniował, aby jak najszybciej pomalowano oznakowanie w okolicach tego skrzyżowania. To odpowiednia pora na malowanie ulic. Ciepłe dni gwarantują, że świeżo pomalowane pasy szybko wyschną.

23

CZE

2010

7361

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1270875_763128110.JPG

Zdjęcie: P1270875_763128110.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.