Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Modyfikacja zapisów Karty Nauczyciela oraz utrzymanie częstochowskiego oddziału Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zdominowały tematykę spotkania Klubu Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów Miast i Starostów Gmin Regionu Częstochowskiego.

W spotkaniu powiat myszkowski reprezentowali: starosta myszkowski Łukasz Stachera, burmistrz Żarek Klemens Podlejski, wójt Niegowy Krzysztof Motyl, wójt Poraja Marian Szczerbak, z-ca burmistrza Myszkowa Rafał Gil i z-ca burmistrza Koziegłów Stanisław Błoński. W związku ze zmianą zapisów art. 30 ustawy Karta Nauczyciela w sprawie zobowiązania samorządów do ustalenia dodatku uzupełniającego, starostowie, wójtowie, burmistrzowie i prezydenci podjęli stanowisko, w którym wnoszą o uwzględnienie w subwencji oświatowej kosztów związanych z naliczeniem tych dodatków. Koszty te ponoszone są przez samorząd gminny i powiatowy. Samorządowcy z niepokojem przyjęli wiadomość o zlikwidowaniu Biura Terenowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Częstochowie. W następstwie tego przyjęli wspólne stanowisko z apelem o utrzymanie tej placówki. Z uwagi na specyfikę działalności oddziału Funduszu, czyli udzielanie i umarzanie pożyczek, udzielanie i rozliczanie dotacji, dofinansowanie do linii kredytowych, podmiotom z regionu częstochowskiego łatwiej jest załatwiać wszystkie formalności na miejscu. Uczestniczący w spotkaniu samorządowcy naszego regionu uznali, że likwidacja częstochowskiego Biura zostanie odebrana przez mieszkańców jako rodzaj kolejnych działań obniżających rangę Częstochowy i regionu po likwidacji województwa.
„Przepisy naruszają konstytucyjne zasady między innymi równości wobec prawa, gdyż obowiązek wypłacania dodatku uzupełniającego został nałożony tylko na samorządy, a nie ma go w przypadku szkół resortowych prowadzonych przez ministerstwa. Podjęliśmy również wspólne stanowisko w sprawie biura terenowego Funduszu. Utrzymanie Biura umożliwi częstszy kontakt klienta z merytorycznym pracownikiem, zaoszczędzi czas, który musiałby zostać poświęcony przy dojazdach do Katowic.” - mówi starosta myszkowski Łukasz Stachera. Sporo uwagi poświęcono sytuacji popowodziowej w regionie, dyskutowano ponadto o realizacji Programu Rozwoju Subregionu Północnego i mechanizm finansowy Jessika w ramach RPO Województwa Śląskiego.

08

CZE

2010

57942

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.