Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Osiem osób stanęło w ubiegłym tygodniu w Starostwie, przed komisją egzaminacyjną, przyznającą stopień nauczyciela mianowanego. Wśród zdających byli nauczyciele ze szkół powiatu myszkowskiego.

Przed komisją postępowań egzaminacyjnych dla nauczycieli kontraktowych ubiegających się o awans stanęli nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych powiatu myszkowskiego. Oceniała ich komisja pod przewodnictwem członka Zarządu Powiatu Andrzeja Jastrzębskiego, w skład której weszli także: przedstawiciel organu sprawującego nadzór pedagogiczny, dyrektor szkoły, dwóch ekspertów z ministerialnej listy ekspertów oraz na wniosek nauczyciela - przedstawiciel związków zawodowych.
Stający przed komisją nauczyciele prezentowali swój dorobek zawodowy, a następnie odpowiadali na pytania komisji egzaminacyjnej. Wszyscy pedagodzy, którzy w wyniku postępowania egzaminacyjnego zdali egzamin na stopień nauczyciela mianowanego, nowy rok szkolny 2010/2011 rozpoczną jako nauczyciele mianowani.
"Szkoły prowadzone przez Starostwo od lat cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży. W sporej mierze jest to zasługa wysokich kwalifikacji nauczycieli, dlatego też powiat przykłada dużą wagę do podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez kadrę pedagogiczną naszych szkół ponadgimnazjalnych. Dążymy do tego, by nauczyciele naszych szkół nieustannie podnosili swoje kwalifikacje" - mówi starosta myszkowski Łukasz Stachera.
O nadanie stopnia nauczyciela mianowanego ubiegali się: Katarzyna Dyja – Żmuda doradca zawodowy z Publicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Myszkowie, nauczyciel przedmiotów zawodowych z Zespołu Szkół Nr 1 w Myszkowie Paweł Majkrzyk, nauczyciele wychowania fizycznego Przemysław Jaworski z ZS w Żarkach, Agnieszka Janocha z myszkowskiego LO i Krzysztof Gradzik z „Kwiatkowskiego”, ponadto przed komisją stanęli nauczyciele języków obcych Anna Grzywna z LO w Myszkowie, Ewa Buzoń – Krupińska z ZS nr 2 w Myszkowie i Aneta Stępińska – Matyja z myszkowskiego ogólniaka.
Przygotowanie nauczycieli stających przed komisją było bardzo dobre i dla wszystkich zdających egzamin zakończył się sukcesem.

20

LIP

2010

62505

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.