Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Powiat myszkowski i Koziegłowy były jednym z punktów koncertowych zespołów polskich i zagranicznych w ramach XIII Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Z daleka i z bliska”. 8 lipca uczestnicy Spotkań Folklorystycznych dali popisowy koncert na koziegłowskim "Orliku".


Fot. Andrzej Kozłowski
Występy zagranicznych grup folklorystycznych spotkały się ze szczególnie ciepłym przyjęciem publiczności

Tegoroczna impreza przyciągnęła wielu miłośników kultury innych państw. Na koncercie, który odbył się na obiekcie kompleksu sportowego „Orlik 2012” w Koziegłowach, obecni byli m.in.: poseł na Sejm Jadwiga Wiśniewska, wicestarosta Jan Kieras, burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka i z-ca burmistrza Stanisław Błoński, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie Anna Operacz oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy i powiatu. Na scenie zaprezentowały się zespoły z GORNOPOLSKA PIESNA z Bułgarii, HKC BUNJEVACKO KOLO z Serbii, MAGURACIK ze Słowacji, BALKANIA z Bułgarii, SPADCZYNA z Białorusi, HLUBINKA z Czech, a także zespoły polskie, z Przyrowa, Koziegłów, Kamienicy Polskiej, Lublińca, Kłomnic i Wrzosowej. W tym roku impreza odbyła się już po raz trzynasty w naszym regionie. Ideą Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych "z Daleka i Bliska" jest integracja dzieci, młodzieży i dorosłych z różnych krajów świata oraz zapoznanie się z kulturą, tradycją oraz folklorem tych krajów. Gospodarzem zespołów folklorystycznych był Zespół Pieśni i Tańca Koziegłowy, a organizatorem przedsięwzięcia Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Miejsko – Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach, Urząd Gminy i Miasta Koziegłowy oraz Starostwo Powiatowe w Myszkowie, przy pomocy sponsorów. Koncert Galowy tegorocznych Spotkań odbył się w niedzielę 4 lipca w Młodzieżowym Domu Kultury w Częstochowie.

20

LIP

2010

87865

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1280149_485781384.JPG

Zdjęcie: P1280149_485781384.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.