Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Miłośnicy pięściarstwa w Myszkowie, mogli w dniach 17-19 czerwca br. nasycić się walkami bokserskimi do woli. W sali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, odbyła się największa w regionie impreza bokserska XXXIV Międzynarodowy Turniej Bokserski o "Czarne Diamenty".


Fot. Andrzej Kozłowski
Zwycięzców uhonorowali wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski i wicestarosta Jan Kieras

W ringu zameldowało się kilkudziesięciu bokserów z Polski, Ukrainy i Czech. Nic dziwnego, gdyż ta jedna z największych śląskich imprez pięściarskich, ma już wieloletnie tradycje i utrwaloną renomę. To niewątpliwie turniej o największej randze na Śląsku, który od roku 1972 gromadzi na starcie juniorów i kadetów. Warto wspomnieć, że myszkowskie „Czarne diamenty” rozgrywane wówczas jeszcze w Katowicach, były pierwszą imprezą sportową w nowo otwartym przez ówczesnego I sekretarza Edwarda Gierka katowickim „Spodku”.


Fot. Andrzej Kozłowski
Nagrody wręczyli wicemarszałek Mariusz Kleszczewski i z-ca burmistrza Myszkowa Rafał Gil

„Czarne Diamenty", cykliczny turniej o międzynarodowej randze, gościł w przeszłości na starcie znamienitych zawodników, których nazwiska z łatwością możemy znaleźć na listach zwycięzców, bądź medalistów największych imprez kontynentalnych i światowych, a także na listach mistrzowskich w gronie przedstawicieli boksu profesjonalnego. Imprezę zorganizowali Ludowy Klub Sportowy "Myszków" i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Myszkowie, a jej współorganizatorami byli Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu, Krajowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych, Śląskie Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych, Starostwo Powiatowe w Myszkowie, Urząd Miasta Myszków i Uczniowski Klub Sportowy MOSiR Myszków. Po trzech dniach ringowych zmagań miano najlepszego zawodnika turnieju zdobył Konrad Bystroń. Natomiast najlepszym zawodnikiem zagranicznym uznano Czecha Patrika Velkiego. Najlepszym myszkowianinem w turnieju wybrano Michała Nierodę. W zgodnej opinii obserwatorów turniejowej rywalizacji spora część ringowych starć stała na niezłym poziomie. Generalnie więc turniej należy ocenić jako udany. Zaproszeni zawodnicy z krajów europejskich oraz najlepsi bokserzy z Polski włącznie z kadrą Śląska i kadra Polski. Turniej został przeprowadzony zgodnie z regulaminem sportowym i sędziowskim PZB i ŚL.Z.B. Do udziału w Turnieju organizatorzy zaprosili zawodników urodzonych w latach 1992 i 1993r. w obowiązujących kategoriach wagowych.
Oto wyniki walk finałowych:
48kg- Kurotchin Nazar (UKR) – TOMASZ Smerdel (POL) 5:1
51kg- Michał Smerdel (POL) – Kamil Pierchała (POL) 10:0
54kg- Patrik Velky (CZE) – Bartłomiej Nowatkowski (POL) 6:1
57kg- Szymon Białas (POL) – Damian Haus (POL) 2r. RSC
60kg- Konrad Bystroń (POL) – Mykaylo Bokhenok (UKR) 11:2
64kg- Rafał Perczyński (POL) – Mateusz Zawadzki (POL) 7:3
69kg- Włodzimierz Sumisławski (POL) – Łukasz Wojtowicz (POL) 2r. RSC
75kg- Serhiy Sawenko (UKR) – Kamil Cywiński (POL) 7:1
81kg- Michał Nieroda (POL) – Konrad Surowiec (POL) 9:6
91kg- Patryk Kowoll (POL) – Antoni Wakad (POL) w.o.
+91kg- Piotr Kantorowicz (POL) – Mateusz Figiel (POL) 7:4

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, medale i statuetki, które wręczyli m.in. wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, wicestarosta Jan Kieras i z-ca burmistrza Miasta Myszkowa Rafał Gil.

19

LIP

2010

45425

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1270823_246841887.JPG

Zdjęcie: P1270823_246841887.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.