Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Robią drogę z Przybynowa do Zaborza

W ubiegłym tygodniu Starostwo Powiatowe rozpoczęło realizację inwestycji w gminie Żarki, na drodze z Przybynowa do Zaborza. Od piątku droga będzie całkowicie wyłączona z ruchu. To nie jedyna inwestycja Powiatu w tej gminie.


Fot. Andrzej Kozłowski
Przeglądu powiatowych inwestycji w gminie Żarki dokonali starosta Łukasz Stachera i radni powiatowi: Jadwiga Skalec, Mariusz Trepka i Małgorzata Jędrycha - Gorczyca

Inwestycje na powiatowych drogach dla Starostwa Powiatowego to jedno z priorytetowych zadań realizowanych na terenie gminy Żarki. Właśnie ruszyły roboty na drodze Zaborze – Przybynów. Powiatowi drogowcy zerwali już starą nawierzchnię drogi. Była ona w nienajlepszym stanie i wymagała remontu, z uwagi na zniszczenie nawierzchni, również poprzez ostatnią katastrofę energetyczną w powiecie i majowe podtopienia. Prace przebiegają intensywnie. „Powiat zdecydowanie intensywnie realizuje drogowe inwestycje na terenie gminy Żarki. Staraniem Starostwa zmodernizowano już drogę z Helenówki do Jaworznika, obecnie realizujemy inwestycje w Zaborzu i Przybynowie, a w najbliższych planach realizacja inwestycji na drodze z Kotowic w kierunku Niegowy” – wylicza starosta myszkowski Łukasz Stachera. W sumie odbudowa drogi z Zaborza do Przybynowa ma kosztować ok. 2 mln zł.


Fot. Andrzej Kozłowski
Powiatowi drogowcy wkrótce położą nową nawierzchnię na drodze Przybynów - Zaborze

Roboty wykonuje konsorcjum firm DROG-BUD Sp. z o.o z Lubojenki i Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych. Powiatowi drogowcy wykonają odbudowę istniejącej drogi na długości 3 km. Od najbliższego piątku droga będzie całkowicie wyłączona z ruchu. Za wynikające z tego faktu utrudnienia w ruchu przepraszamy. Całość inwestycji ma zostać zrealizowana do końca sierpnia br.
To nie jedyna inwestycja drogowa Starostwa w gminie Żarki. W tym roku Starostwo oddało już jedną drogę do użytku w tej gminie, łącząca Helenówkę z Jaworznikiem. Mieszkańcy oraz wszyscy przejezdni mogą się cieszyć z nowej, poszerzonej nawierzchni i odwodnienia, na drodze, która przez lata była postrachem kierowców - wąską i dziurawą drogą. Powiat otrzymał 1,5 mln zł na realizacje inwestycji od wojewódzkich radnych, natomiast 650 tys. zł Starostwo wyłożyło ze środków własnych. Droga połączyła dwie drogi wojewódzkie, na którą mieszkańcy Jaworznika i całej gminy czekali. Droga już jest i mogą z niej korzystać, dzięki temu można poruszać się tam bezpieczniej. Zmodernizowana nawierzchnia drogi skróciła zdecydowanie dojazd pogotowia ratunkowego, straży pożarnej czy policji.
W planach Starostwa w zakresie realizacji inwestycji drogowych w Żarkach jest droga łącząca Kotowice w tej gminie, z Niegową. Do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji złożony został wniosek o sfinansowanie realizacji tej inwestycji ze środków rezerw ministerialnych przeznaczonych na walkę z klęskami żywiołowymi. Na rok bieżący zaplanowano także remont chodnika w Przybynowie.
W poniedziałkowe południe 9 sierpnia, na wspólny objazd remontowanych dróg powiatowych w tej gminie wybrali się: starosta myszkowski Łukasz Stachera, członek Zarządu Powiatu Jadwiga Skalec, radni powiatowi Mariusz Trepka i Małgorzata Jędrycha - Gorczyca oraz dyrektor PZD w Myszkowie Mariusz Sikora. Radni dokonali przeglądu powiatowych inwestycji w gminie Żarki.

24

SIE

2010

39890

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1300601_689792584.JPG

Zdjęcie: P1300601_689792584.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.