Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Tegoroczne lato w naszym powiecie obfituje w imprezy plenerowe. Nie inaczej było w niedzielę 25 lipca w Czatachowej w gminie Żarki, gdzie mieszkańcy, pomimo deszczowej aury, wyśmienicie bawili się na Festynie Rodzinnym. Impreza odbyła się pod wspólnym patronatem starosty myszkowskiego Łukasza Stachery i burmistrza Żarek Klemensa Podlejskiego. Organizatorem imprezy był sołtys Czatachowej Włodzimierz Skrzypiciel.


Fot. Andrzej Kozłowski
Oficjalne rozpoczęcie Festynu Rodzinnego

Tegoroczna aura nie rozpieszczała mieszkańców sołectwa Czatachowa w gminie Żarki. Wieś była najbardziej poszkodowana w styczniowej katastrofie energetycznej, która nawiedziła powiat myszkowski. Mieszkańcom należało się więc niejako odstresowanie przy dobrej zabawie tamtych wydarzeń. Niestety padający rzęsiście deszcz popsuł trochę atmosferę dobrej zabawy, a pogoda nie zostawiła suchej nitki na każdym kto przyszedł na integrującą cała wioskę imprezę. Chętnych jednak, pomimo warunków atmosferycznych, nie brakowało, o czym świadczył szczelnie wypełniony plac przed remizą miejscowej OSP.
Festyn Rodzinny, nad którym patronat objęli wspólnie starosta myszkowski Łukasz Stachera i burmistrz Żarek Klemens Podlejski. Wspólną zabawę poprzedziła msza święta celebrowana przez proboszcza Jana Wajsa z parafii p.w. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, który również tego dnia poświęcił z okazji „Świetego Krzysztofa” samochody mieszkańców. Wśród gości uroczystości byli: wicestarosta Jan Kieras, burmistrz Żarek Klemens Podlejski, radni gminni. Pięknego placu zabaw i udanej imprezy integracyjnej, jaką był niedzielny piknik, gratulowała sołtysowi Włodzimierzowi Skrzypicielowi, obecna na uroczystościach radna powiatowa Jadwiga Skalec, czyniąc to w zarówno swoim imieniu, jak i zaproszonego na festyn marszałka Mariusza Kleszczewskiego. Obecni byli również dyrektor ARiMR Stanisław Gmitruk, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Zawierciańskiego Jan Grela, kierownik KRUS w Myszkowie Anna Muchla, szef powiatowej Izby Rolniczej Zdzisław Tylkowski. Imprezie towarzyszyło m.in. poświęcenie i oddanie do użytku placu zabaw w Czatachowej oraz liczne konkursy przeprowadzone przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Myszkowie.
Do zabawy przygrywali gospodarze, czyli Kapela „Sami Swoi”, przed którymi na scenie zaprezentowały się m.in. panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Malwy” z Poraja, Jurajska Kapela Biesiadna z GOK w Poraju, Kapela Podwórkowa „Ani Ani” z Żarek. Imprezie towarzyszyły stoiska gastronomiczne i szereg atrakcji dla najmłodszych uczestników wspólnej, wiejskiej zabawy, w tym. m.in.: kule wodne. Ta atrakcyjna impreza plenerowa mogła odbyć się dzięki zaangażowaniu Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta i Gminy Żarki i strażaków z czatachowskiej straży ochotniczej oraz głównego organizatora sołtysa Włodzimierza Skrzypiciela.

09

SIE

2010

5330

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1290340_597114512.JPG

Zdjęcie: P1290340_597114512.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.