Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Po raz pierwszy w Myszkowie odbyły się organizowane przez poseł do Parlamentu Europejskiego Małgorzatę Handzlik i wicemarszałka Mariusza Kleszczewskiego, Europejskie Spotkania Kobiet. Panie uczestniczące w spotkaniu mogły za darmo skorzystać z badań lekarskich. Sobotnie przedpołudnie było doskonałą okazją dla ponad 150 członkiń KGW, by zaprezentować swoje umiejętności artystyczne.


Fot. Andrzej Kozłowski
Spotkanie Kobiet było doskonałą okazją, by pochwalić się swoją pracą i osiągnięciami artystycznymi

Poseł do Parlamentu Europejskiego Małgorzat Handzlik i wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, zaprosili panie z kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu myszkowskiego, na wspólną integracyjną imprezę. W sobotę 23 października sala myszkowskiego domu kultury zapełniła się paniami ubranymi w różnobarwne stroje oraz licznie zaproszonymi gośćmi.


Fot. Andrzej Kozłowski
Wśród gości m.in. starosta myszkowski Łukasz Stachera i wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Dorota Kaim - Hagar

Wśród nich mogliśmy zobaczyć m.in. starostę myszkowskiego Łukasza Stacherę, burmistrza Żarek Klemensa Podlejskiego, wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Dorotę Kaim – Hagar, przewodniczącą Rady Miasta Urszulę Motylewską, przewodniczącą Rady Gminy Żarki Stanisławę Nowak, przewodniczącego Rady Gminy Niegowa Józefa Milewskiego, radnych powiatowych Jadwigę Skalec, Andrzeja Jastrzębskiego, Dariusza Laseckiego, radnych miasta Halinę Skorek – Kawkę, Zdzisławę Kos, a także Włodzimierza Żaka, dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy Marka Węgrzynowicza, rzecznika prasowego Andrzeja Kozłowskiego, dyrektorów gminnych ośrodków kultury.


Fot. Andrzej Kozłowski
Prelekcja poseł Małgorzaty Handzlik

„Celem cyklicznych imprez jest umożliwienie paniom z kół gospodyń wiejskich spotkania się w jednym miejscu, zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.” - mówi Małgorzata Handzlik, poseł do Parlamentu Europejskiego. Imprezie towarzyszyły również bezpłatne badania m.in. wzroku i badania podstawowe, w tym pomiar ciśnienia. Inicjatorem przeprowadzenia „białej soboty” był wicemarszałek Mariusz Kleszczewski. Jak podkreśla: „Dzięki temu, że panie mogły zrobić podstawowe badania, istnieje duże prawdopodobieństwo wykrycia ogniska choroby, które jest w szybkim tempie diagnozowane, a pacjentka może skorzystać z dalszego leczenia. W ten sposób połączyliśmy zabawę, z tym co mamy najcenniejszego – zdrowie. Panie na co dzień najczęściej nie mają czasu, aby w odpowiedni sposób zadbać o swoje zdrowie i zrobić podstawowe badania, dziś mogły z takiej okazji skorzystać”. Panie nie tylko mogły porozmawiać o swoich codziennych problemach, ale spotkać się razem, pośpiewać w miłej atmosferze, gdyż spotkanie było doskonałą okazją, by pochwalić się swoją pracą i osiągnięciami artystycznymi. Z interesującą prelekcją dotyczącą swojej pracy w Parlamencie Europejskim wystąpiła europoseł Małgorzata Handzlik, umiejętnie łącząc wystąpienie z konkursem wiedzy dla pań o strukturach unijnych z nagrodami, które ufundowali Małgorzata Handzlik, Mariusz Kleszczewski i Włodzimierz Żak.


Fot. Andrzej Kozłowski
Niebywałą atrakcją była możliwość wylosowania dwóch wycieczek do Brukseli.

Siedzibę Parlamentu Europejskiego zwiedzą Felicja Żak z Gniazdowa i Kazimiera Wolnik z Myszkowa.

30

PAŹ

2010

90362

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1340187_358084893.JPG

Zdjęcie: P1340187_358084893.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.