Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Polskie drogi nieraz były powodem kpin i żartów w naszym kraju. Wielu z nas doświadczyło przykrych skutków nierówności i dziur w asfalcie. Dlatego też problem polepszenia struktury nawierzchni w naszym powiecie jest dla obecnego Starosty jednym z głównych celów kadencji.

Dzień 8 lutego 2011 r. stał się wstępem do współpracy władz powiatu myszkowskiego i zawierciańskiego w sprawie poprawy jakości dróg przebiegających przez te dwa powiaty. Rozmowy Starosty Leona Okraski oraz Mariusza Sikory, dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Myszkowie, z Rafałem Krupą, Starostą zawierciańskim, i Marianem Gajdą, dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg w Zawierciu, dotyczyły planu utworzenia drogi ze Zdowa do Ogorzelnika. Wstępnie planuje się, że projekt będzie rozszerzony i dotyczyć ma również inwestycji w innych gminach. Zakłada się, że źródłem finansowania przedsięwzięcia będą środki unijne, a wniosek zostanie złożony bezpośrednio do Brukseli.

Odcinek nowej drogi przebiegać będzie przez gminy Niegowa i Włodowice i połączy powiat myszkowski z zawierciańskim na malowniczej Jurze. Inwestycja miałby kluczowe znaczenie dla rozwoju turystyki na tym terenie. Oprócz drogi, utworzona zostanie trasa rowerowa, która ułatwi przemieszczanie się turystów w kierunku Mirowa i Bobolic oraz zalewu w Kostkowicach. Starosta myszkowski gorąco zapraszał Rafała Krupę do współpracy: „Projekt ma na celu ożywienie ruchu turystycznego na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i pokazanie piękna krajobrazu gminy Niegowa i Włodowice”. Pomysł Leona Okraski spotkał się z dużym zainteresowaniem, a dalsze rozmowy na ten temat będą kontynuowane jeszcze w tym miesiącu.


Dyrektor Mariusz Sikora, Starosta Leon Okraska, Starosta Rafał Krupa


Dyrektor Marian Gajda

08

LUT

2011

6264

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

8.02a_9997861.jpg

Zdjęcie: 8.02a_9997861.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.