Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W dniu 14 kwietnia 2011 w Krakowie odbyła się oficjalna prezentacja trasy wyścigu Tour de Pologne, który odbędzie się w dniach od 31 lipca do 6 sierpnia 2011 roku. Organizatorem wydarzenia jest grupa LANGTEAM, na czele której stoi Czesław Lang - wicemistrz olimpijski z Moskwy oraz wielokrotny mistrz Polski w kolarstwie. Na gali zaprezentowane zostały miasta startowe oraz mety poszczególnych etapów. Organizatorzy przedstawili również sponsorów, patronów medialnych oraz oficjalne koszulki wyścigu. W gronie zaproszonych gości zobaczyć można było Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, Magdalenę Lumińską z Departamentu Koordynacji Przewodnictwa Polski w Radzie UE Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz przedstawicieli firm sponsoringowych, miast i regionów, przez które przejedzie blisko 200-osobowy peleton. W spotkaniu uczestniczył również Starosta Myszkowski Leon Okraska.

Wyścig Tour de Pologne jest imprezą o charakterze międzynarodowym. W 2005 roku znalazł się w cyklu ProTour, jako jedyne tego typu wydarzenie w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Ostatnie dwie edycje wyścigu były wielkim wydarzeniem pod względem organizacyjnym i medialnym. W poprzednim roku wyścig na żywo oglądało 2,5 mln widzów, przed telewizorami TVP zmagania zawodników śledziło 37 mln osób, a relacje z Polski dotarły do 69 państw i były przekazywane w 20 językach.

W tym roku również mieszkańcy powiatu myszkowskiego będą mieli okazję oglądać wyścig na żywo. W drugim etapie kolarze będą jechać od Janowa przez Żarki i Myszków w stronę Zawiercia. Na rynku w Mrzygłodzie władze miasta i powiatu planują zorganizować lotną premię dla kolarzy. W tym miejscu trzej pierwsi zawodnicy otrzymają punkty wchodzące do klasyfikacji na najaktywniejszego kolarza. Zwycięzca w tej kategorii otrzyma czerwoną koszulkę Fiata.

Wśród zaproszonych gości był Starosta Myszkowski Leon Okraska

Na miejscach honorowych zasiedli Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Dyrektor Generalny Lang Team Czesław Lang

18

KWI

2011

19626

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

15.04b_768226840.jpg

Zdjęcie: 15.04b_768226840.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.